Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh KIM ČONG UN sa odfotografoval s členmi Najvyššieho ľudového zhromaždenia a riadiacich orgánov strany a štátu

Pchjongjang, 13. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Predseda Kórejskej strany práce a predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky súdruh Kim Čong Un, sa dňa 12. apríla zúčastnil fotografovania s členmi novovytvoreného Prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia, kabinetu a poslancami do 14. Najvyššieho ľudového zhromaždenia pred budovou Mansude.

V okamihu, keď sa vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un objavil na mieste fotografovania, všetci poslanci Najvyššieho ľudového zhromaždenia sa vrhli k nemu s pokrikom „hurá!“

Potom, čo vyjadril očakávania a presvedčenie, že poslanci úspešne splnia revolučnú povinnosť ako verní služobníci ľudu a prví vlajkonosiči pri realizácii politiky strany, vždy so zreteľom na hlbokú dôveru a očakávania strany a ľudu, sa odfotografoval s členmi novovytvoreného Prezídia a kabinetu Najvyššieho ľudového zhromaždenia a potom so všetkými poslancami 14. Najvyššieho ľudového zhromaždenia.


V rovnaký deň sa vážený súdruh najvyšší vodca stretol a odfotografoval aj s novozvolenými členmi riadiacich orgánov strany a štátu v sídle Ústredného výboru strany.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp