Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN zvolený za predsedu Komisie pre štátne záležitosti

 

Pchjongjang, 12. apríla čučche 108 (2019) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un bol zvolený za predsedu Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky na prvom zasadnutí 14. Najvyššieho ľudového zhromaždenia.

Odrážajúc všeobecnú vôľu celého kórejského ľudu, Najvyššie ľudové zhromaždenie slávnostne deklarovalo doma aj v zahraničí, že súdruh Kim Čong Un, ktorý otvoril novú históriu formovania celej spoločnosti na kimirsenizme-kimčongilizme s jeho vynikajúcou ideologickou a teoretickou múdrosťou a skúseným vedením, demonštrujúc na najvyššej úrovni ideologickú a politickú moc a nevyčerpateľnú silu socialistickej Kórey, držiac sa myšlienky „Ľudové masy na prvom mieste,“ bol zvolený za predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR.

Voľba váženého súdruha najvyššieho vodcu za predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR je veľkou politickou udalosťou, ktorá má zásadný historický význam pri ďalšom formovaní a rozvoji KĽDR na večný štát Kim Ir Sena a Kim Čong Ila a realizovaní revolučnej veci čučche generáciu po generácii; a sľubnou revolučnou udalosťou, ktorá zaručuje večnú budúcnosť a prosperitu Kim Ir Senovej Kórey po všetky veky vekov.

Prechovávanie úcty k váženému najvyššiemu vodcovi súdruhovi Kim Čong Unovi ako vynikajúcemu vodcovi je v KĽDR odrazom hlbokej úcty a dôvery všetkých členov strany, ľudu a vojska ľudovej armády v toho, kto ukázal jasnú budúcnosť všetkým generáciám tým, že vedie Kórejskú stranu práce a Kórejskú ľudovodemokratickú republiku len k víťazstvu so vzácnymi politickými schopnosťami a rozsiahlymi revolučnými skúsenosťami.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp