Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl stavbu turistické oblasti Wonsan-Kalma

 

Pchjongjang, 6. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un vedl na místě stavbu pobřežní turistické oblasti Wonsan-Kalma. Doprovázeli ho soudruzi Čo Jong Won a Kim Un Bok, zástupci vedoucích oddělení ředitelů Ústředního výboru KSP.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se kontrolou různých míst staveniště podrobně seznámil s průběhem stavby. Vysoce ocenil budovatele za téměř dokončenou výstavbu všech budov a omítek jejich interiérů a exteriérů, výstavbu dalších budov vysokou rychlostí a provádění všestranného zalesňování a ozelenění a vytvořením budovatelských příběhů, které nemají ve světě srovnání, dokonce i v zimě, což změnilo vzhled staveniště k nepoznání. Poznamenal, že byly odstraněny nedostatky, jako umělecká nesourodost a nedostatečné propojení mezi budovami a nesrovnalosti ve výšce budov, které zdůraznil při kontrole oblasti na konci loňského roku. Vyjádřil s velkou spokojeností, že stavba celé ulice vypadá umělecky hodnotně a opravdu pěkně a že oblast je velkolepá.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že rozsáhlé stavební práce, jako je turistická oblast Wonsan-Kalma, by nikdy neměly být prováděny nedbale, s důrazem pouze na rychlost. Zdůraznil, že vzhledem k tomu, že strana věnuje  ohromné finanční prostředky a práci výstavbě turistické oblasti pro lid, je nutné zajistit kvalitu každé budovy na nejvyšší úrovni tak, aby byla dokonalá i po 50 nebo 100 letech. Poskytl cenné instrukce pro zlepšení oblasti, včetně optimalizace všech budov, aby byly užitečné a pohodlné, problematiky úspor stavebních materiálů a výstavby budov vyhovujících modernímu estetickému smyslu, problematiky výstavby promenády, tramvajových tratí a cyklostezek pro pohodlí uživatelů, otázky výroby mnoha zásobovacích akumulátorových vozů, otázky výroby plovoucích mol pro panelové domy postavené na pilotech nad vodou k umožnění využití lodí, zřizování venkovních hodin na budovách a dalších místech pro lidi, aby měli přehled o čase na pláži, otázky osvětlení budov a instalace vývěsních štítů vysoce kulturním a mimořádným způsobem.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poukázal na to, že příslušná odvětví by měla správně určit provozní jednotky, aby mohly zahájit provoz hned po dokončení stavby, a měla by být provedena strukturální opatření pro dokonalou přípravu služeb.

Budovatelé by neměli prosazovat výstavbu pobřežní turistické oblasti Wonsan-Kalma v rychlostní kampani, aby ji dokončili k výročí založení strany v letošním roce, po sezóně koupání v moři, ale odložit dobu výstavby o šest měsíců až do Dne slunce v příštím roce, a dokonale ji dokončit tak, aby si náš lid mohl v příštím roce plně vychutnat dokonalou turistickou oblast od sezóny koupání v moři. Vyzval všechny, aby vytvořili nové činy v hodnotném boji za vybudování kulturního odpočinku lidu, pobřežního parku lidu, který bude svět závidět.

 
 

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp