Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN se zúčastnil voleb poslanců Nejvyššího lidového shromáždění

 

Pchjongjang, 10. března čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un  se 10. března zúčastnil voleb poslanců 14. Nejvyššího lidového shromáždění ve volební místnosti číslo 40 volebního obvodu číslo 10.

 

V 11 hodin se dostavil soudruh Kim Čong Un do volební místnosti v Kim Čchekově polytechnické univerzitě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se setkal s rektorem Kim Čchekovy polytechnické univerzity soudruhem Hong So Honem a předsedou jejího stranického výboru soudruhem Ri Song Ukem.

Učitelé a studenti univerzity srdečně přivítali váženého soudruha nejvyššího vůdce, vyjadřujíce mu nejvyšší slávu a srdečné pozdravy.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce, uznale mávaje voličům, zamířil do volební místnosti.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce po obdržení hlasovacího lístku od předsedy volební komise volební místnosti č. 40 volebního obvodu č. 10 pro volbu poslanců 14. Nejvyššího lidového shromáždění hlasoval pro kandidáta na poslance Nejvyššího lidového shromáždění soudruha Hong So Hona.

V rozhovoru s kandidátem na poslance soudruhem Hong So Honem vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že Kim Čchekova polytechnická univerzita hraje důležitou roli ve všech klíčových oblastech budování socialismu. Povzbudil soudruha Hong So Hona k dalšímu pokroku v jeho práci, aby univerzita plnila svou zodpovědnost a povinnost jako nejstarší syn, kterému naše strana nejvíce věří, pro uskutečnění průlomu ve vědě a vzdělávání, dynamizaci ekonomiky a zlepšení života lidu, a jako lokomotiva vedoucí vědu, vzdělávání a ekonomickou výstavbu země.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce znovu zdůraznil postavení a význam univerzity při budování mocné socialistické země a jednoznačně zdůraznil směřování a cestu univerzity. Projevil velký zájem o rozvoj vzdělávací práce, modernizaci vědeckých zařízení a informačních technologií univerzity.


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korejská ústřední televize, https://youtu.be/Qe_fD9saA6k