Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN se setkal prezidentem USA Donaldem J. Trumpem

 

Pchjongjang, 28. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un se setkal s prezidentem Spojených států amerických Donaldem J. Trumpem a měl s ním rozhovor mezi čtyřma očima a večeři.

Historický druhý summit a rozhovory obou zemí začaly v Hanoji ve Vietnamu díky vytrvalým přáním, aktivnímu úsilí a mimořádnému odhodlání nejvyšších představitelů KLDR a USA ukončit bludný kruh konfrontace a nepřátelství a reagovat na novou dobu míru a prosperity.

 

Historické druhé setkání nejvyšších představitelů obou zemí začalo 27. února v 18:30 místního času, následováno rozhovorem mezi čtyřma očima a večeří.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce přijel do hotelu Metropole, místa konání setkání s prezidentem USA, ve speciálním automobilu doprovázeném vozidly ostrahy.

V konferenční místnosti La Veranda v hotelu Metropole, kde se koná setkání nejvyšších představitelů obou zemí, byly umístěny vedle sebe státní vlajky KLDR a USA.

Nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un se opět setkal s americkým prezidentem Donaldem J. Trumpem po osmi měsících a pevně si stiskli ruce. Vyfotografovali se před státními vlajkami obou zemí.

 

 

Nejvyšší představitelé obou zemí, kteří v loňském roce prohloubili své přátelské vztahy prostřednictvím Singapurského summitu a takových příležitostí, jako byly následné výměny několika osobních dopisů, si vyměnili srdečné pozdravy a vedli příjemný rozhovor.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že nedůvěra, nedorozumění, nepřátelství a staré praktiky se pokoušely zablokovat naši cestu vpřed, ale my jsme je zlomili a překonali a znovu jsme jsme si vyšli vzájemně vstříc, abychom konečně po více než 260 dnech dorazili do Hanoje. Dodal, že toto období vyžadovalo mnoho hlubokého přemýšlení, úsilí a trpělivosti více než kdykoli předtím a že v rozhovorech budou dosaženy vynikající výsledky, které si všechny přejí, a on pro to učiní vše.

Prezident Trump uvedl, že je poctěn a šťasten opětovným setkáním s předsedou Kim Čong Unem, se kterým udržuje vynikající vztahy, a vyjádřil přesvědčení, že rozhovory budou velmi úspěšné.

 

 

Poté se vedoucí představitelé KLDR a USA odebrali k příjemnému rozhovoru mezi čtyřma očima, aby vedli upřímný a čestný dialog.

Po skončení příjemného rozhovoru mezi čtyřma očima pořádal vážený soudruh nejvyšší vůdce večeři přátelství s prezidentem Trumpem. Z naší strany byl přítomen místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce soudruh Kim Jong Čchol a ministr zahraničí soudruh Ri Jong Ho a ze strany Spojených států amerických Mike Pompeo, ministr zahraničí USA, a Mick Mulvaney, úřadující personální vedoucí Bílého domu.

Večeře, kde se vedoucí představitelé a ostatní osobnosti obou zemí usadily ke kulatému stolu, se konala v přátelské atmosféře. Na večeři byl vysoce oceněn významný pokrok dosažený v bilaterálních vztazích po summitu v Singapuru a došlo k výměně upřímných a hlubokých názorů s cílem dosáhnout v rozhovorech komplexních a epochálních výsledků, aby byly splněny zájmy a očekávání celého světa, který si přeje úspěšný summit v Hanoji.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se po večeři rozloučil s prezidentem Trumpem.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce ukončil první den programu historického druhého summitu KLDR a USA a zamířil k přespání do hotelu Melia.

Nejvyšší představitelé obou zemí se znovu setkají a budou pokračovat v rozhovorech 28. února.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp