Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN pricestoval do Hanoja

Pchjongjang, 27. februára čučche 108 (2019) (KCNA) – Predseda Kórejskej strany práce a predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky súdruh Kim Čong Un pricestoval v utorok do Hanoja, hlavného mesta Vietnamskej socialistickej republiky.

Vlak s váženým súdruhom najvyšším vodcom prišiel na stanicu Dong Dang v pohraničnej oblasti Vietnamu o 8:15 miestneho času po prejdení niekoľkými provinciami a mestami Čínskej ľudovej republiky.

Na stanici Dong Dang čakali váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una členovia politbyra Komunistickej strany Vietnamu – tajomník KSV a predseda komisie ÚV KSV pre školstvo a informácie súdruh Vo Van Thuong, predseda vlády VSR súdruh Mai Tien Dung, zástupca ministra zahraničných vecí súdruh Le Hoai Trung, sekretár provinčného výboru KSV provincie Lang Son a ďalší predstavitelia vietnamskej strany a vlády.

Veľvyslanec KĽDR vo Vietname súdruh Kim Mjong Gil a zástupcovia jeho veľvyslanectva boli takisto prítomní na stanici, aby ho pozdravili.

Súdruh Kim Čong Un vystúpil z vlaku a vymenil si srdečné pozdravy s vietnamskými straníckymi a vládnymi predstaviteľmi. Dostal kyticu na privítanie od vietnamskej ženy.

Oceňujúc nadšené vítajúce masy zhromaždené pri stanici, nasadol do svojho špeciálneho auta a odišiel do hotela Melia, kde strávil noc. Na stovky kilometrov dlhej trase medzi pohraničnou stanicou a Hanojom, kde sa hotel nachádza, boli prítomné početné skupiny občanov Vietnamu z rôznych oblastí života, ktorí mávali národnými vlajkami oboch krajín a kyticami, aby srdečne privítali súdruha Kim Čong Una.

Predseda miestneho ľudového výboru v Hanoji, stály zástupca riaditeľa úradu ÚV KSV a námestník ministra verejnej bezpečnosti Vietnamu privítali váženého súdruha najvyššieho vodcu v mieste ubytovania.

Vážený súdruh najvyšší vodca poďakoval strane, vláde a občanom Vietnamu za ich srdečné privítanie a osobitnú pohostinnosť.

Najvyšší vodca sa stretne s prezidentom Spojených štátov amerických Donaldom J. Trumpom na druhom historickom summite medzi KĽDR a SŠA v dňoch 27. a 28. februára a uskutoční oficiálnu návštevu Vietnamskej socialistickej republiky v dňoch 1. a 2. marca.


V utorok popoludní navštívil súdruh Kim Čong Un veľvyslanectvo KĽDR v Hanoji.

Medzi návštevníkmi boli aj ss. Kim Jong Čchol, Ri Su Jong, Kim Phjong He, O Su Jong, Ri Jong Ho, Kim Jo Čong, Kim Song Nam, Čo Jong Won a ďalší predstavitelia, ktorí sprevádzajú váženého súdruha najvyššieho vodcu vo Vietname.

Súdruh Kim Čong Un sa informoval o práci a situácii na veľvyslanectve počas rozhovorov s jej pracovníkmi.

Vážený súdruh najvyšší vodca povedal, že veľvyslanectvo by malo v súlade s požiadavkami tejto doby ďalej upevňovať hlboko zakorenené priateľské a kooperatívne vzťahy medzi oboma stranami a oboma krajinami, ktoré nadviazali a rozvíjali prezident Kim Ir Sen a prezident Ho Či Min. Poskytol cenné pokyny k dôslednej realizácii zahraničnej politiky Kórejskej strany práce.

Taktiež sa podrobne informoval o živote zástupcov veľvyslanectva a ich rodín. Viedol s nimi vrelý a povzbudzujúci rozhovor a do budúcnosti im zaželal úspechy v práci a pevné zdravie. Na záver sa s nimi odfotografoval.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp