Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN odjel na 2. summit KLDR a USA

 

Pchjongjang, 24. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un odjel z Pchjongjangu na druhý summit a rozhovory KLDR a USA, které se budou konat v Hanoji ve Vietnamské socialistické republice od 27. do 28. února čučche 108 (2019).

Váženého soudruha nejvyššího vůdce doprovázejí soudruzi Kim Jong Čchol, Ri Su Jong, Kim Pchjong He a O Su Jong, členové politického byra a místopředsedové Ústředního výboru Korejské strany práce; soudruh Ri Jong Ho, člen politického byra Ústředního výboru KSP a ministr zahraničních věcí; soudruh No Kwang Čchol, kandidát politického byra Ústředního výboru KSP a ministr lidových ozbrojených sil; soudružka Kim Jo Čong, kandidátka politického byra a první zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP;  soudružka Čche Son Hui, náměstkyně ministra zahraničních věcí; a členové Ústředního výboru KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR.

Váženého soudruha nejvyššího vůdce vyprovodili na zahraniční cestu na 2. historický summit a rozhovory mezi KLDR a USA soudruzi Kim Jong Nam, Čche Rjong He a Pak Pong Džu, členové prezídia politického byra Ústředního výboru KSP, a další kádry strany, vlády a ozbrojených sil.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se pozdravil s kádry. Vedoucí funkcionáři strany, vlády a ozbrojených sil upřímně přáli váženému soudruhu nejvyššímu vůdci velký úspěch na 2. summitu a rozhovorech KLDR a USA a šťastný návrat.

Vlak s váženým soudruhem nejvyšším vůdcem, srdečně vyprovázený kádry strany, vlády a ozbrojených sil, opustil železniční stanici Pchjongjang 23. února odpoledne.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp