Skip to content

Korea oslavila Den zářící hvězdy

 

Pchjongjang, 16. února čučche 108 (2019) (KCNA) – V Koreji byl významně oslaven Den zářící hvězdy.

Masy navštívily nejvyšší svatyni čučche – Palác slunce Kumsusan, kde leží velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il ve své životní podobě, a poklonily se slunečně usměvavým portrétům velkých vůdců na nádvoří paláce. Pracující, mládež, školáci a sloužící mužstvo vzdávali hold bronzovým sochám a portrétům slunečně úsměvavých velkých vůdců na kopci Mansude a v dalších částech země.

 

Na 23. Festivalu kimčongilií v Pchjongjangu a na výstavách kimčongilií v provinciích bylo představeno moře květin ke chvále velkého muže. V divadlech hlavního města i provincií se konala různá slavnostní představení.

Školáci z celé země obřadně vstupovali do Korejského svazu dětí. V továrnách, podnicích a zemědělských družstvech probíhala ochotnická umělecká představení. V Pchjongjangu se uskutečnily sportovní hry, které pozvedly slavnostní atmosféru.

Občané Pchjongjangu si užili svátek v zábavním parku Mangjongde, vodním parku Munsu, ústřední zoologické zahradě, přírodopisném muzeu a dalších místech kultury a oddechu.

 
Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp