Skip to content

Recepce ke Dni zářící hvězdy

Praha, 15. února čučche 108 (2019) – Ve čtvrtek 14. února čučche 108 (2019) se uskutečnila na velvyslanectví Korejské lidově demokratické republiky v Praze recepce u příležitosti Dne zářící hvězdy, 77. výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

Přítomen byl mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Korejské lidově demokratické republiky v České republice soudruh Kim Pchjong Il, členové korejského diplomatického sboru, členové a funkcionáři Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche v čele s předsedou soudruhem RSDr. Jozefem Servistou, osobnosti se zásluhami o přátelství s Korejskou lidově demokratickou republikou, poslanci Parlamentu České republiky soudruzi JUDr. Vojtěch Filip a JUDr. Stanislav Grospič, kteří jsou předsedou a místopředsedou Komunistické strany Čech a Moravy, první místopředseda KSČM soudruh Petr Šimůnek, předsedkyně krajského výboru KSČM v Praze soudružka Mgr. Marta Semelová, generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Československa soudruh RSDr. Jiří Vábr, generální tajemník Komunistické strany české 21 soudruh Zdeněk Klímek a řada dalších účastníků.

Velvyslanectví Korejské lidově demokratické republiky byl předán dopis Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi ke Dni zářící hvězdy.