Skip to content

Muzeum korejských známek bylo zrekonstruováno

 

Pchjongjang, 11. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Zrekonstruované Muzeum korejských známek bylo slavnostně otevřeno v pondělí 11. ledna.

V muzeu jsou vystavena alba známek, které shromáždil velký vůdce soudruh Kim Čong Il za svého dětství a mládí a historické údaje, známky a pohlednice, zobrazující revoluční zásluhy neskonale velkých osobností a poštovní známky, pohlednice a upomínkové předměty, ukazující rozvoj republiky.

 

Vystaveny jsou také historické údaje a památky, které ukazují poštovní dějiny starověké a středověké Koreje a zavedení moderního poštovního systému na konci feudální dynastie Čoson.

Muzeum má prodejny známek, suvenýrů atd.

Na slavnostním otevření byli přítomni místopředseda vlády soudruh Čon Kwang Ho, ministr pošt a telekomunikací soudruh Kim Kwang Čchol, příslušní funkcionáři, zaměstnanci muzea, filatelisté, zahraniční diplomatičtí pracovníci a funkcionáři zahraničních velvyslanectví zodpovědní za kulturní a přátelské vztahy.

V závěru obřadu si účastníci prohlédli poštovní známky a památky.

Současně s tím Státní známkový výbor KLDR vydal pamětní poštovní známku u příležitosti rekonstrukce Muzea korejských známek.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

Muzeum korejských známek před rekonstrukcí – duben 2017 (foto Společnost česko-korejského přátelství Pektusan)