Skip to content

Pochod mládeže a školáků do rodiště soudruha KIM ČONG ILA

 

Hjesan, 9. února čučche 108 (2019) (KCNA) – U příležitosti 77. výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila se uskutečnil od 1. do 9. února pochod mládeže a školáků z celé země do jeho rodiště v Pektusanském tajném táboře.

Během pochodu položili účastníci květinové koše a kytice ke bronzové soše velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena na revolučním bojišti Počchonbo, v táboře Čchongbong a před Samčijonským velkým památníkem a před sochu velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila v okrese Samčijon a poklonili se jim. Opustili Hjesan a dorazili do Počchonbo, kde si prohlédli velitelské stanoviště v bitvě u Počchonbo, policejní stanici, újezdní úřad atd. Za sborového zpěvu revolučních písní došli kolem pramene Poso-ri na náhorní plošinu Čunghung, odkud si prohlédli horu Pektu. Potom došli na místo historické a revoluční slávy Rimjongsu, odkud se rozhlédli po různých místech.

 

 

V tábořištích Čchongbong a Končchang si prohlédli místo, kde hrdinka protijaponské války soudružka Kim Čong Suk vařila rýži, stromy nesoucí hesla a další.

Účastníci navštívili rodný dům soudruha Kim Čong Ila v Pektusanském tajném táboře a připomněli si jeho revoluční život. Navštívili také Samčijonský velký památník a Pektusanskou elektrárnu hrdinné mládeže a staveniště v oblasti města Samčijon, aby pomohli budovatelům.

Během pochodu vedli také kulturně-politickou práci včetně diskuse o vzpomínkách protijaponských partyzánů a soutěže ve sborovém zpěvu revolučních písní při pochodu v útvaru.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp