Skip to content

Súdruh Pak Pong Džu skontroloval závody v oblasti Sunčchon

Pchjongjang, 14. januára čučche 108 (2019) (KCNA) – Súdruh Pak Pong Džu, premiér KĽDR, člen predsedníctva Politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce a podpredseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, skontroloval rôzne závody v oblasti Sunčchon.

Pri návšteve cementární v Sunčchone dodal povzbudivé slová jej pracovníkom, ktorí sa usilujú o zvýšenie produkcie, aby dodali viac cementu na miesta veľkej socialistickej výstavby, ako srdečnú odpoveď na novoročné posolstvo váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una.

Na poradnej schôdzi sa diskutovalo o otázkach udržania zariadenia v plnej prevádzke a skrátenia doby opravy rotačnej pece, dôsledného spravovania zariadení a zlepšenia technickej kontroly.

Na poradách, ktoré sa konali na konci inšpekcie výrobného závodu na výrobu fosfátových hnojív v Sunčchone a na stavenisku projektu založenia chemického priemyslu C1, súdruh Pak Pong Džu zdôraznil potrebu vybudovať továreň na výrobu fosfátových hnojív ako vzorového podniku chemického priemyslu, dôkladne splniť úlohy na zriadenie chemického priemyslu C1 čo najefektívnejším využitím existujúcich výrobných prostriedkov a podniknutím dôkladných opatrení na poskytovanie materiálov pre príslušné jednotky.

Pred návštevami prehliadol továreň na pletený tovar Songjo, aby podnikla kroky na výrobu väčšieho množstva výrobkov dobrej kvality.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp