Skip to content

V KĽDR si pripomenuli kubánsky sviatok

Pchjongjang, 10. januára čučche 108 (2019) (KCNA) – Vo štvrtok 10. januára sa v diplomatickom klube Tedonggang uskutočnilo stretnutie pri príležitosti 60. výročia víťaznej Kubánskej revolúcie.

Pozvanie prijal kubánsky veľvyslanec v KĽDR Jesus de Los Angeles Aise Sotolongo a pracovníci kubánskej ambasády.

Prítomní bol aj súdruh Kim Sung Du, predseda komisie pre vzdelávanie, ktorý je zároveň predsedom Kórejského výboru pre solidaritu s Kubou, súdruh So Ho Won, ktorý je podpredsedom Kórejského výboru pre kultúrne vzťahy so zahraničím, ďalší členovia Kórejského výboru pre solidaritu s Kubou a pracujúci z Pchjongjangu.

Súdruh Kim Sung Du vo svojom príhovore na stretnutí povedal, že je pevným postojom Kórejskej strany práce a vlády KĽDR podporovať tradičné vzťahy priateľstva a spolupráce s kubánskym ľudom naprieč storočiami a generáciami, tak ako to vyžaduje nová éra.

Potvrdil, že KĽDR bude vždy vynakladať všetko úsilie na to, aby niesla štafetu bratských a priateľských vzťahov s kubánskym ľudom, ktorú odovzdali predchádzajúci vodcovia týchto dvoch krajín.

Jesus de Los Angeles Aise Sotolongo povedal, že nerozbitná jednota medzi KĽDR a Kubou bola vždy rozvíjaná pod múdrym vedením Raúla Castra Ruza, prvého tajomníka Ústredného výboru Komunistickej strany Kuby, Miguela Maria Diaz-Canela Bermúdza, prezidenta Štátnej rady a predsedu Rady ministrov Kubánskej republiky a súdruha Kim Čong Una, predsedu Kórejskej strany práce.

Vyjadril snahu o posilnenie spolupráce a výmeny medzi oboma krajinami v spoločnom boji za socializmus.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp