Skip to content

Shromáždění na podporu novoročního projevu

 

Pchjongjang, 5. ledna čučche 108 (2019) (KCNA) – V pátek 4. prosince se uskutečnilo masové shromáždění v Pchjongjangu na Kim Ir Senově náměstí, kde se účastníci zavázali, že důkladně provedou důležité úkoly, které stanovil vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un ve svém novoročním projevu.

Na tribuně stál soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády KLDR; vysocí funkcionáři strany a vlády soudruzi O Su Jong, An Čong Su, Ro Tu Čchol, Čche Hwi a Pak Tche Dok, místopředsedové vlády, funkcionáři strany a mocenských orgánů, průmyslových podniků a jednotných zemědělských družstev v Pchjongjangu a zasloužilí pracovníci, pracující lid, mládež a studenti.

 

 

Soudruh Kim Nung O, náhradník politického byra ÚV KSP a předseda městského výboru KSP v Pchjongjangu, přednesl zprávu. Řekl, že novoroční projev váženého soudruha nejvyššího vůdce slouží jako bojový prapor, který ukazuje cestu k revolučnímu vzestupu na všech frontách socialistické výstavby. Připomněl, že vážený soudruh nejvyšší vůdce povzbudil město Pchjongjang k tomu, aby bylo příkladem a praporečníkem země ve velkém revolučním pokroku za dosažení vyšších cílů budování prosperující země, a krok za krokem jej k tomu vedl.

Vyzval funkcionáře, členy strany a pracující lid města, aby povstali k úsilí o další zvyšování moci socialistické soběstačné ekonomiky se sebedůvěrou jako cenným mečem pro prosperitu. Zdůraznil nezbytnost usilovat o rozkvět a rozvoj socialistické vlasti podle plánu, který vážený soudruh nejvyšší vůdce rozvinul ve svém novoročním projevu, a přimknout se k velké straně.

Následovaly projevy odhodlání. Řečníci uvedli, že všechen lid povstal jako jeden muž k všeobecnému pochodu za důsledné splnění důležitých úkolů, které nastolil vážený soudruh nejvyšší vůdce ve svém novoročním projevu, naplněni ještě větší důvěrou a touhou.

V závěru shromáždění účastníci pochodovali po náměstí v průvodu.

  

Shromáždění v provinciích

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp