Skip to content

Národní setkání k 7. výročí jmenování soudruha KIM ČONG UNA vrchním velitelem

 

Pchjongjang, 30. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – V neděli 30. prosince se uskutečnilo v „Domě kultury 25. dubna“ národní setkání k 7. výročí jmenování váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una vrchním velitelem Korejské lidové armády.

Přítomen byl soudruh Čche Rjong He, člen prezídia Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; vedoucí funkcionáři strany a vlády soudruzi Kim Pchjong He, Tche Čong Su, Čche Pu Il, Čong Kjong Tchek, Ri Man Gon a Kim Nung O a vedoucí funkcionáři ozbrojených sil soudruzi Ri Mjong Su, Kim Su Gil, Ri Jong Gil, No Kwang Čchol a funkcionáři armády a společnosti, kteří se vyznamenali při provádění politiky strany, funkcionáři strany a ozbrojených sil, ministerstev a národních institucí, sloužící mužstvo Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, učitelé a studenti Revoluční školy Mangjongde a funkcionáři a pracující lid institucí, továren a podniků v Pchjongjangu.

 

 

Armádní generál soudruh Kim Su Gil, náhradník politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády, přednesl zprávu. Vyzdvihl, že uvedení váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, neskonale velkého muže, ke kormidlu revolučních sil, v souladu s jednomyslným hlasem vůle a přání všeho lidu a sloužícího mužstva, je velikou revoluční událostí, zvláště zapsanou v dějinách budování čučchejské armády a dějinách země. Díky jeho přijetí vrchního velení KLA byla úspěšně vyřešena otázka vedení armády, které má velký význam při uskutečňování a završování revoluční věci čučche, a byla zajištěna spolehlivá záruka pevného zachování povahy a charakteru KLA jako revolučních ozbrojených sil KSP a zajištění trvalé kontinuity dějin a tradic vítězství, uvedl referent a pokračoval:

Uplynulých sedm let, ve kterých KLA tvrdě pracovala pod vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, bylo skvělými dny dalšího rozvoje KLA v revoluční ozbrojené síly KSP a rozhodujícího obratu v budování armády založené na čučche.

Světové dějiny budování armády nikdy nepoznaly tak skvělého velitele se železnou vůlí, velkého hrdinu a neskonale velkého člověka jako je vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, který dal příklad století v budování revolučních ozbrojených sil a v krátkém čase dosáhl zásluh o zemi a revoluci.

Korejská lidová armáda, revoluční ozbrojené síly Korejské strany práce, bude jako vždy sloužit jako pevná síla pro zachování bezpečnosti socialistické země a pohodlí lidu a zachování míru na Korejském poloostrově a ve zbytku světa.

Referent vyzval k tvrdé práci na budování socialistické moci, vítězství národního znovusjednocení a naplnění revoluční věci čuche pod vedením váženého soudruha nejvyššího vůdce.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp