Skip to content

Setkání mládeže k 7. výročí úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila

 

Pchjongjang, 14. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – Na pomezí sedmého výročí úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila se uskutečnilo v pátek 14. prosince setkání mládeže a studentů „Touha po generálovi“.

Setkání začalo čtením revolučního románu a ženským sólem „Rozjímání o generálovi“. Účinkující připomněli revoluční život soudruha Kim Čong Ila, který přinesl rozkvět mládežnického hnutí orientovaného na čučche. Zaníceně hovořili o vřelé láskyplné péči velkého generála, který se postaral dokonce i o uniformy a boty pro školáky po celé zemi a věnoval jim svou otcovskou lásku. Uvedli, že korejské mládežnické hnutí se těší největšímu rozkvětu svého rozvoje pod vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, a složili přísahu, že projeví čest předvoje a úderné brigády a skvěle uskuteční očekávání neskonale velkých mužů na této zemi.

Na shromáždění byl přítomen soudruh Čche Hwi, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce; soudruh Pak Čchol Min, první tajemník Ústředního výboru svazu mládeže, funkcionáři svazu mládeže, učitelé a studenti Revoluční školy Mangjongde a Revoluční školy Kang Pan Sok a mládež a studenti Pchjongjangu.

 Velký vůdce soudruh Kim Čong Il je s námi navždy.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp