Skip to content

Stretnutie pracovníkov a členov odborov

Pchjongjang, 13. decembra čučche 107 (2018) (KCNA) – Vo štvrtok 13. decembra sa uskutočnilo stretnutie pracovníkov a členov Generálnej federácie odborových zväzov Kórey (GFTUK), pri príležitosti siedmeho výročia úmrtia veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila.

Prítomný bol podpredseda ÚV Kórejskej strany práce súdruh Čche Hwi, funkcionári odborového zväzu, pracovníci a členovia odborov v Pchjongjangu.

Súdruh Ču Jong Gil, predseda ÚV GFTUK, predniesol správu, po ktorej nasledovali prejavy.

Referent a rečníci povedali, že revolučný život veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila bol skvelým životom jedinečného vlastenca, ktorý bránil osud krajiny a národa a zasvätil svoj život budovaniu krásnej budúcnosti pre ľud, s veľkým záväzkom pre krajinu a revolúciu, železnou vôľou a vynikajúcim vodcovstvom.

Pripomenuli, že vďaka obetavému úsiliu veľkého generála boli položené základy budovania mocného socialistického národa, keď absolvoval intenzívny namáhavý pochod, často bez spánku a odpočinku, pri poskytovaní poľných pokynov v každej časti krajiny, pre rozvoj hospodárstva a zlepšenie životnej úrovne ľudí.

Vyzvali na tvrdú prácu, aby adekvátne preukázali ducha hrdinskej kimirsensko-kimčongilskej pracujúcej triedy a urýchlili dosiahnutie konečného víťazstva pri budovaní mocnej socialistickej krajiny pod vedením váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp