Skip to content

Soudruh Ri Jong Ho se setkal se soudruhem Si Ťin-pchingem

 

Pchjongjang, 9. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – Ministr zahraničí Korejské lidově demokratické republiky soudruh Ri Jong Ho na návštěvě Čínské lidové republiky jako vedoucí delegace vlády KLDR se 7. prosince ve Velkém sále lidu setkal se soudruhem Si Ťin-pchingem, prezidentem Čínské lidové republiky.

Soudruh Si Ťin-pching uvedl, že pod vedením soudruha Kim Čong Una korejský lid usiluje o zavedení nové strategické linie, stanovené na třetím plenárním zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce. Poznamenal, že Čína přikládá velkou důležitost vztahům mezi Čínou a KLDR, a dodal, že pevnou politikou čínské strany a vlády je rozvíjet přátelské vztahy mezi Čínou a KLDR.

Soudruh Ri Jong Ho řekl, že vzájemné porozumění, které sdíleli nejvyšší vůdci obou zemí na svých historických setkáních, slouží jako cenné pokyny, osvětlující cestu rozvoje přátelských vztahů mezi KLDR a Čínou v souladu s požadavky nové éry. Popřál čínskému lidu ještě větší úspěchy v boji za dosažení prosperity čínského národa pod vedením Komunistické strany Číny.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Fotografie:  Tisková agentura Nová Čína (Sin-chua), http://www.news.cn