Skip to content

Štátny pohreb súdruha Kim Čchol Mana

 

Pchjongjang, 6. decembra čučche 107 (2018) (KCNA) – V stredu 6. decembra sa uskutočnil štátny pohreb súdruha Kim Čchol Mana, člena Ústredného výboru Kórejskej strany práce a poslanca Najvyššieho ľudového zhromaždenia Kórejskej ľudovodemokratickej republiky.

Na pohrebe boli prítomní členovia štátneho pohrebného výboru, pozostalé rodiny zosnulého, predstavitelia strany, vlády a kabinetu.

Bola vynesená rakva s telom zosnulého súdruha Kim Čchol Mana.

Automobil s rakvou zosnulého prešiel ulicami hlavného mesta na Cintorín revolučných mučeníkov na hore Tesong, kde čakal súdruh Čche Rjong He, člen predsedníctva politického byra ÚV KSP, podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a podpredseda Ústredného výboru KSP; a súdruhovia Kim Phjong He, Tche Čong Su, Čche Pu Il, Čche Hwi, No Kwang Čchol, Ri Pchjong Čchol a Kim Nung O, členovia politického byra Ústredného výboru KSP.

Na Cintoríne revolučných mučeníkov sa konal smútočný obrad.

Súdruh Čche Rjong He vo svojom smútočnom prejave povedal, že súdruh Kim Čchol Man bol slávnym revolucionárom, ktorý viedol brilantný a hodnotný život pod hlbokou dôverou a vrelou starostlivosťou bezmedzne veľkých osôb.

Hoci súdruh Kim Čchol Man zomrel, jeho zásluhy ostanú navždy zapísané v dejinách vlasti, zdôraznil rečník.

Pozostatky zosnulého boli starostlivo uložené do hrobu.

Členovia štátneho pohrebného výboru a pozostalí rodinní príslušníci hodili hrudy hliny na rakvu.

Na hrob bol položený veniec nesúci žiarivé meno váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una a vence v mene Ústredného výboru KSP, prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia KĽDR a kabinetu KĽDR.

Účastníci venovali minútu ticha pamiatke súdruha Kim Čchol Mana.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp