Skip to content

Vládní delegace KLDR navštívila Vietnam

Pchjongjang, 3. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – Delegace vlády Korejské lidově demokratické republiky vedená ministrem zahraničí soudruhem Ri Jong Ho navštívila ve dnech 29. listopadu – 2. prosince Vietnamskou socialistickou republiku.

Během návštěvy soudruh Ri Jong Ho vykonal zdvořilostní návštěvu soudruha Nguyen Xuan Phuca, premiéra Vietnamu, a vedl rozhovory se soudruhem Pham Binh Minhem, místopředsedou vlády a ministrem zahraničí, a byl pozván na uvítací recepci od místopředsedy vlády a ministra zahraničí.

Během zdvořilostní návštěvy a rozhovorů obě strany provedly hlubokou výměnu názorů a dosáhly konsensu v otázce dalšího rozvoje vztahů přátelství a spolupráce mezi oběma zeměmi, které zajistil a rozvinul velký vůdce soudruh Kim Ir Sen společně s prezidentem Ho Či Minem, v různých oblastech, jak to vyžaduje nová éra, a dalších otázkách společného zájmu.

Během pobytu delegace položila věnec před hrob prezidenta Ho Či Mina a prohlédla si Akademii zemědělských věd, záliv Ha Long a další místa.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Fotografie:  Vietnamská tisková agentura – VNA, https://www.vietnamplus.vn