Skip to content

Soudruh Kim Jong Nam se setkal s nejvyššími představiteli Kuby

 

Pchjongjang, 1. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – Odpoledne 29. listopadu se konaly v budově sekretariátu Státní rady rozhovory mezi soudruhem Kim Jong Namem, předsedou prezídia Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky, vedoucím delegaci KLDR na oficiální návštěvě Kubánské republiky, a Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem, předsedou Státní rady a předsedou Rady ministrů Kubánské republiky.

Soudruh Kim Jong Nam uvedl, že je potěšen návštěvou Kuby v době, kdy byl zajištěn důležitý obrat rozvoje přátelských vztahů mezi KLDR a Kubánskou republikou. Vyjádřil přesvědčení, že bilaterální vztahy založené na revolučním principu a soudružském závazku zesílí ve společném boji za socialismus proti imperialismu.

Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez uvedl, že nemůže zapomenout na vzrušující návštěvu KLDR a dojemné setkání s váženým soudruhem Kim Čong Unem. Řekl, že si váží jako cenné památky vřelé pohostinnosti, kterou prokázaly strana, vláda a lid KLDR, a upřímně doufá, že vážený soudruh Kim Čong Un i nadále vítězně povede revoluční boj lidu Koreje a bude se těšit pevnému zdraví.

Na jednáních byly vyměněny názory na politický dialog a vztahy podpory a spolupráce mezi oběma zeměmi, na rozvoj Hnutí nezúčastněných a na otázky společného zájmu.

Rozhovory probíhaly v soudružské a přátelské atmosféře.

Ze strany KLDR byl přítomen soudruh Pak Tche Song, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a další členové delegace KLDR a soudruh Ma Čchol Su, velvyslanec KLDR na Kubě, a z kubánské strany soudruh Bruno Rodríguez Parrilla, ministr zahraničí Kuby a příslušní funkcionáři.

 


 

29. listopadu se v budově sekretariátu Státní rady setkal soudruh Kim Jong Nam, předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky, vedoucí delegaci KLDR na oficiální návštěvě Kubánské republiky, se soudruhem Salvadorem Antoniem Valdésem Mesou, prvním místopředsedou Státní rady a prvním místopředsedou Rady ministrů Kuby.

Přítomen byl soudruh Pak Tche Song, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a další členové delegace KLDR a soudruh Ma Čchol Su, velvyslanec KLDR na Kubě, a soudruh Rogelio Sierra Díaz, náměstek ministra zahraničních věcí Kuby, a příslušné osobnosti.

Rozhovor probíhal v srdečné atmosféře.

Soudruh Salvador Antonio Valdés Mesa hostil recepci k uvítání delegace KLDR.

Ve stejný den delegace KLDR položila věnec k bustě José Martího na náměstí Revoluce v Havaně a prohlédla si památník José Martího.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp