Skip to content

Soudruh Kim Čong Un vedl práci rybářských stanic na východním pobřeží

 

Pchjongjang, 1. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un poskytl polní pokyny rybářským stanicím ve východní pobřežní oblasti, které jsou vytíženy intenzivní zimní rybolovnou kampaní.

Doprovázel ho soudruh Hwang Pjong So, první místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce; soudruh Čo Jong Won, zástupce vedoucího oddělení ÚV KSP; soudruzi Kim Čchang Son a Ma Won Čchun, funkcionáři Komise pro státní záležitosti; a armádní generál soudruh So Hong Čchan, první náměstek ministra lidových ozbrojených sil.

 

První etapou inspekce váženého soudruha nejvyššího vůdce byla “Rybářská stanice 27. května”, provozovaná Korejskou lidovou armádou. Prohlédl si rudý koutek vzdělávání v revolučních dějinách, mrazírenské sklady a kombinovaný velín, přičemž se seznámil s ideologickým vzděláváním zaměstnanců a výrobou a řízením stanice. Zhlédl umělecké představení zaměstnanců. Vyjádřil očekávání a přesvědčení, že funkcionáři a zaměstnanci rybářské stanice zvýší úspěšný rybolov, aby podstatně přispěli k obživě lidu a sloužícího mužstva, a že se ujmou vedení v provádění politiky strany, která přinese revoluční změnu v oblasti rybolovu.

Dalším bodem inspekce váženého soudruha nejvyššího vůdce byla “Rybářská stanice 25. srpna”, provozovaná Korejskou lidovou armádou. Projevil velkou spokojenost s mrazírenskými sklady naplněnými tisíci tunami ryb. Vyjádřil očekávání a přesvědčení, že funkcionáři a zaměstnanci v budoucnu zajistí trvalé pokračování dějin velkých rybolovů, jak náleží průkopníkům a příkladu, který zažehl novou pochodeň v rybolovu. Poté se s nimi nechal vyfotografovat.

Dalším bodem pokynů váženého soudruha nejvyššího vůdce byla “Rybářská stanice 8. ledna”, provozovaná Korejskou lidovou armádou. Nastoupil do plavidla “Tanpchung 18-01” uprostřed vykládky, vítán nadšenými rybáři. Vysoce ocenil rybářskou stanici za nadměrné plnění ročních kvót rybolovu zajištěním toho, že každá loď uloví více než tisíc tun ryb jako je sardel, cípal, makrela, dorosoma a pískař.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že se cítí svěže, příjemně a velmi spokojeně, dívaje se na hory ryb během cesty po rybářských stanicích východního pobřeží během dvou po sobě následujících dní, a dodal, že se cítil, jako by měl čas vyrazit na moře a chytat ryby s rybáři, kdykoli slyšel zprávu o výsledcích rybolovu za každý den a každý měsíc. Uvedl, že potravinový problém lidu a sloužícího mužstva může být uspokojivě vyřešen, když se zemědělská výroba, chov hospodářských zvířat a rybolov budou rozvíjet jako tři hlavní směry, a poznamenal, že lidová armáda by měla i nadále zůstat v čele prosazování a provádění stranické politiky rybolovu jako průkopníci, kteří vytvořili dějiny “zlatých moří”.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp