Skip to content

Vážná situace lidských práv v západních zemích

Pchjongjang, 15. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Západní země vymyslely a rozšířily dokument o lidských právech, plný lží a výmyslů, aby internacionalizovaly a politizovaly neexistující “otázku lidských práv” v KLDR, uvádí Rodong sinmun (Noviny práce) v komentáři ze čtvrtka 15. listopadu.

Podotýkaje, že že v západních zemích existuje vážná otázka lidských práv, komentář pokračuje:

USA, které se samy považují za “příkladný” kapitalismus, se hemží nezaměstnanými a bezdomovci. Bují zde vraždy, loupeže a další závažné zločiny. Práva barevných a menšin jsou bezohledně porušována ve vzdělávání, právní ochraně, volbách atd.

Velmi odlišné to není ani v Japonsku, které se chvástá jako “stát řízený zákonem” a “pokročilý stát”, a v evropských zemích, které znevažují ostatní země a považují se za “příklad” v dodržování lidských práv.

Týrání a sexuální zneužívání dětí je v Japonsku na neustálém vzestupu. Ženy, děti, osoby v pokročilém věku a osoby se zdravotním postižením, které by měly být v péči sociální ochrany, jsou prostě ve společnosti opuštěny. Tak žalostná je situace v oblasti lidských práv v Japonsku.

Totéž platí o situaci v oblasti lidských práv v evropských zemích.

USA, Japonsko a západní země lépe by měly raději léčit svou chorobu v oblasti lidských práv než bezdůvodně kritizovat ostatní.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp