Skip to content

Úspěšná průmyslová výroba makkoli

 

Pchjongjang, 10. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Korejská lidově demokratická republika uspěla v uvedení výroby makkoli, jednoho z národních tradičních nápojů, na průmyslovou základnu, aby poskytla materiální a technické základy pro hromadnou výrobu.

Makkoli, studený nápoj, který má příjemnou chuť díky spojení sladkých a kyselých chutí, je od dávných dob známé jako osvěžující nápoj, vyhovující korejské chuti. Používalo se jako jeden z nápojů pro hosty při lidových slavnostech a domácích událostech včetně svatebního obřadu.

Veškeré výrobní procesy od nabírání a úpravy vody na mytí rýže až po rozmačkávání a kvašení, filtraci, dezinfekci a balení, jsou prováděny automatizovaně montážní linkou.

Místnost pro kultivaci bakterií, vybavená automatickým regulátorem teploty, má všechny podmínky potřebné pro oddělení plísní a pro kvašení.

Makkoli, vyráběné průmyslovým způsobem v továrně sušené rýže, získalo v posledních letech vysoké ocenění na různých výstavách, včetně Národní výstavy spotřebního zboží „3. srpna“ v letošním roce.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp