Skip to content

Předseda Státní rady a Rady ministrů Kuby navštívil Kim Ir Senovu univerzitu a Palác slunce Kumsusan

 

Pchjongjang, 6. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez a jeho manželka Lis Cuesta Perasa navštívili v pondělí 5. listopadu Kim Ir Senovu univerzitu. Doprovázel je soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a předseda vlády, společně se členy kubánské delegace a pracovníky kubánského velvyslanectví. 

Přivítal je soudruh Kim Sung Du, předseda Komise pro vzdělávání, a funkcionáři univerzity. Studenti univerzity předali soudruhu Miguelu Mariovi Díaz-Canelovi Bermúdezovi a jeho ženě Lis Cuestě Perase kytice.

Kubánští hosté byli informováni o tom, že univerzita úspěšně sehrává klíčovou roli při výcviku národních kádrů a rozvoji vědy a techniky země. Prohlédli si revoluční muzeum, elektronickou knihovnu a bazén univerzity.

  

Předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez navštívil v pondělí Palác slunce Kumsusan. Společně s jeho doprovodem ho provázeli soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda Ústředního výboru KSP a soudruh Ri Jong Ho, člen politického byra Ústředního výboru KSP a ministr zahraničí.

Květinový koš ve jménu Kubánské republiky byl položen před sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong  Ila. Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez vzdal poctu jejich sochám.

V sálech nesmrtelnosti, kde jsou velcí vůdci uchováni ve své životní podobě, se jim poklonil. Spolu se členy delegace byl uveden do sálů, kde jsou vystaveny řády, které obdrželi velcí vůdci, a sálů, kde jsou umístěny automobily, elektromobil, loď a vagóny, které využívali během svého polního vedení až do posledních okamžiků svých životů.

Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez se zapsal do návštěvní knihy.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp