Skip to content

Předseda Státní rady a Rady ministrů Kubánské republiky ukončil návštěvu KLDR

 

Pchjongjang, 7. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez, který navštívil Korejskou lidově demokratickou republiku na pozvání předsedy Korejské strany práce a předsedy Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky soudruha Kim Čong Una, odletěl z Pchjongjangu svým osobním letadlem v úterý 6. listopadu po ukončení své úspěšné návštěvy.

Soudruh Kim Čong Un se dostavil na letiště spolu se svou manželkou Ri Sol Ču a srdečně se rozloučil se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem a jeho ženou Lis Cuestou Perasou.

 

Na letišti byli přítomni k rozloučení s hosty z bratrské Kuby člen předsednictva politického byra Ústředního výboru KSP a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR soudruh Kim Jong Nam; předseda vlády, člen prezídia politického byra ÚV KSP a místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR soudruh Pak Pong Ču;  členové politického byra a místopředsedové ÚV KSP soudruzi Ri Su Jong a Pak Tche Song; člen politického byra ÚV KSP a ministr zahraničí soudruh Ri Jong Ho; náhradník politického byra ÚV KSP a předseda městského výboru KSP v Pchjongjangu soudruh Kim Nung O; místopředseda vlády soudruh Ri Rjong Nam a velvyslanec KLDR na Kubě soudruh Ma Čchol Su. Dostavili se také náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády armádní generál pozemních vojsk soudruh Kim Su Gil; náčelník generálního štábu KLA armádní generál pozemních vojsk soudruh Ri Jong Gil; ministr lidových ozbrojených sil armádní generál pozemních vojsk soudruh No Kwang Čchol a další velící důstojníci KLA.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že je mu líto, že se loučí se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem, se kterým sdílel vřelé a upřímné pocity a sblížili se, ačkoli setrval jen tři dny a dvě noci. Uvedl, že se těší, že se s ním znovu setká, a popřál mu zdraví a štěstí a pokračující úspěchy v jeho práci. Dodal: “Bez ohledu na to, jak se svět může změnit, já i naše strana a lid budeme vždy stát při kubánském lidu a při Vás,” a popřál mu šťastnou cestu.

Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez řekl, že nikdy nezapomene na svou návštěvu v Pchjongjangu, během které byl obdařen nejvyššími poctami a srdečnou pohostinností, a dodal, že si odnáší vřelé soudružské spojenectví a pocit přátelství váženého soudruha Kim Čong Una a korejského lidu, který ho vřele a srdečně přivítal a poskytl mu nejlepší pohodlí.

Vedoucí představitelé obou zemí si na rozloučenou pevně stiskli ruce a vřele se objali, slibujíce si, že se budou držet za ruce pod vlajkou socialismu a pokračovat v rozvoji socialistické výstavby v obou zemích na jedné cestě vítězství.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču dlouho mávali letadlu, kterým odlétal soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez a jeho manželka, s upřímnými a přátelskými pocity k bratrskému kubánskému lidu.

 


Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp