Skip to content

Návštěva předsedy Státní rady a Rady ministrů Kubánské republiky pokračuje

 

Pchjongjang, 6. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez a jeho manželka Lis Cuesta Perasa navštívili v pondělí Umělecké studio Mansude.

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču je doprovázeli.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču a předseda Státní rady a Rady ministrů Kubánské republiky a jeho manželka Lis Cuesta Perasa se setkali s vedoucími funkcionáři Uměleckého studia Mansude.

Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermú a jeho manželka Lis Cuesta Perasa si prohlédli výstavu výtvarných prací a poslechli si výklad o tom, že se studio stalo uměleckým ateliérem světové třídy. Byli hluboce dojati výtvarnými díly cennými jako národní poklady.

 

 

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un pozval soudruha Miguela Maria Díaz-Canela Bermúdeze, předsedu Státní rady a předsedu Rady ministrů Kubánské republiky, do budovy sekretariátu Ústředního výboru Korejské strany práce a v pondělí 5. listopadu odpoledne s ním uspořádal přátelské setkání, rozhovor a večeři.

Vedoucí představitelé obou zemí se vzájemně informovali o situaci svých zemí a vyměnili si úspěchy a zkušenosti získané ve společensko-ekonomickém rozvoji a otevřené a upřímné názory na různé otázky v oblasti stranických aktivit a budování socialismu obou stran a zemí, situace na Korejském poloostrově a mezinárodních vztahů. Rovněž hlouběji diskutovali o způsobech oživení spolupráce a výměny v různých oblastech.

Soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču uvedli soudruha Miguela Maria Díaz-Canela Bermúdeze a jeho manželku Lis Cuestu Perasu na večeři v budově sekretariátu a posadili se ke stolu v rodinné atmosféře. Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermú a jeho manželka Lis Cuesta Perasa vyjádřili upřímné poděkování straně, vládě a lidu KLDR za hlubokou pozornost a srdečné přijetí návštěvy.

 

 

Předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez  navštívil v pondělí 5. listopadu revoluční školu Mangjongde. Přivítal a doprovázel ho náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády armádní generál pozemních vojsk soudruh Kim Su Gil.

Přátelskou misi kubánského lidu srdečně přivítali vysocí funkcionáři, učitelé a studenti školy a rodiny vojáků. Čestná stráž revoluční školy uspořádala slavnostní přehlídku.

Soudruh Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez se soudruhem Kim Su Gilem provedli přehlídku čestné stráže školy. Hosté sledovali výcvik studentů školy v pochodovém a bojovém umění. Byli informováni o hrdé cestě rozvoje školy a o tom, že studenti vyrůstají v péči Korejské strany práce jako dědici schopní spolehlivě přenést věc revoluce z jedné generace na druhou. Prohlédli si revoluční muzeum, několik učeben a tělocvičnu.

 

 

Soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky se setkal v pondělí 5. listopadu v sále shromáždění Mansude se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermudézem, předsedou Státní rady a předsedou Rady ministrů Kubánské republiky, který provedl protokolární návštěvu.

Přítomen byl soudruh Ri Su Jong, člen politického byra a místopředseda ÚV KSP a soudruh Kim Sung Du, předseda Výboru pro vzdělávání, který je předsedou Korejského výboru solidarity s Kubou. Přítomni byli členové delegace Kubánské republiky a soudruh Jesús de los Angeles Aise Sotolongo, kubánský velvyslanec v KLDR.

Soudruh Kim Jong Nam jednal se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem.

  

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un spolu se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem zhlédli v pondělí 5. listopadu večer velké tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka společně se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem a jeho manželkou vstoupili na tribunu Stadionu 1. máje. Děti jim předaly kytice.

Mezi diváky byli člen předsednictva politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP soudruh Čche Rjong He; předseda vlády, člen prezídia politického byra ÚV KSP a místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR soudruh Pak Pong Ču; kádry strany a vlády včetně soudruhů Ri Su Jonga, Pak Tche Songa, Ri Jong Hoa a Kim Nung Oa, pracovníci vlády, ministerstev a ústředních institucí, pracující lid, mládež a studenti Pchjongjangu. Spolu s nimi byli přítomni velitelé a sloužící mužstvo Korejské lidové armády včetně soudruhů Kim Su Gila, Ri Jong Gila a No Kwang Čchola.

Na pozvání byli přítomni členové kubánské delegace, kubánský velvyslanec v KLDR a pracovníci jeho velvyslanectví.

 


 

Bylo zahájeno velké tělocvičné a umělecké představení, které rozprostřelo na stadionu moře vítajících tanečníků, provázené pocity vřelého přátelství ke kubánskému lidu.

Umělci epicky popsali dějiny vítězné a slavné socialistické země, která prosperuje s důvěrou ve vlastní síly a prokazuje svou důstojnost a sílu pod vedením velké strany a ve vysoké úctě k velkým vůdcům.

Atmosféra představení vyvrcholila kapitolou o přátelství KLDR a Kuby, která odráží vůli národů obou zemí dávat věčný lesk tradicím bratrského a bojového přátelství a solidarity, vytvořeným v boji za nezávislost a socialismus proti imperialismu.

Po skončení představení byly odpáleny ohňostroje, jež nádherně ozdobily noční oblohu Pchjongjangu.

Soudruh Kim Čong Un se vzal za ruku se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem a zamávali publiku. Vážený soudruh nejvyšší vůdce společně se soudruhem Miguelem Mariem Díaz-Canelem Bermúdezem poblahopřáli umělcům k jejich vynikajícímu výkonu.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp