Skip to content

Soudruh Kim Čong Un zhlédl společné představení korejských a čínských umělců

 

Pchjongjang, 4. listopadu čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un zhlédl 3. listopadu v Uměleckém divadle Mansude společné vystoupení korejských a čínských umělců. Spolu s ním představení sledoval soudruh Čche Rjong He, člen předsednictva politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; soudruh Ri Su Jong, člen politického byra a místopředseda ÚV KSP; soudružka Kim Jo Čong, náhradnice politického byra a první zástupkyně vedoucího oddělení ÚV KSP; soudruh Pak Čchun Nam, ministr kultury; členové ÚV KSP, tvůrci, umělci a učitelé v oblasti kultury a umění. Pozváni byli pracovníci čínského velvyslanectví.

 

Váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una v divadle přivítali soudruh Rak Su Kang (Luo Shugang), ministr kultury a cestovního ruchu Číny; soudruh Wang A Kun (Wang Yajun), zástupce vedoucího oddělení mezinárodních styků ÚV Komunistické strany Číny; soudruh Ri Kun (Li Qun), náměstek ministra kultury a cestovního ruchu Číny a další členové čínské umělecké delegace a soudruh Ri Čin Gun (Li Jinjun), čínský velvyslanec v KLDR.

Váženému soudruhu nejvyššímu vůdci předali čínští umělci kytici.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil přesvědčení, že návštěva delegace v Pchjongjangu bude významnou příležitostí pro dynamičtější rozvoj přátelství mezi KLDR a Čínou, a nechal se vyfotografovat se členy delegace.

Společné představení, zajištěné hlubokou péčí nejvyšších vůdců obou stran a obou zemí, bylo významné skutečností, že s umělci naší země vystoupili známí dirigenti, zpěváci, umělci, baletní umělci a filmové hvězdy z Číny.

Na scénu byla uvedena slavná hudba obou zemí.

Účinkující ukázali vynikajícím uměleckým představením vřelé ideologické a emocionální pocity národů obou zemí, které jsou spjaty hlubokými historickými pokrevními vazbami posvátného boje za společnou věc, a tak plně projevili sílu přátelství a životaschopnost umělecké výměny mezi KLDR a Čínou s dlouhou historickou tradicí.

 

 

Po skončení představení byl účinkujícím přinesen květinový koš a publikum jim předalo kytice.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vystoupil na jeviště a se slavnými umělci si potřásl rukama a blahopřál jim k jejich představení. S obdivem uvedl, že umělci z Číny, kteří vystoupili na koncertě, jsou skutečně známí, slyšel o nich a je velmi rád, že měl příležitost setkat se s nimi osobně. Poznamenal, že všichni umělci z Číny jsou plni emocí, mají jedinečný charakter a účinkují jemným uměleckým způsobem, kterému věnují svou duši. Řekl, že koncert byl natolik působivý, že si ani nevšiml, jak běží čas, a chtěl bych ho sledovat znovu, a poděkoval známým čínským uměleckým osobnostem za nádherný koncert v Pchjongjangu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že sledování koncertu, naplněného vřelými pocity národů obou zemí – KLDR a Číny, ho plně přesvědčilo o tom, že tradiční korejsko-čínské přátelství překonalo nejrůznější zkoušky dějin a bude dále pokračovat a bujně vzkvétat a rozvíjet se a jeho vyhlídky budou světlé.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poslal srdečné díky váženému generálnímu tajemníkovi soudruhu Si Ťin Pchingovi (Xi Jinpingovi), který poslal slavné čínské umělce do Pchjongjangu, aby uspořádali tak fantastický koncert, a jenž projevil zájem o to, aby korejskému lidu přinesl velkou radost. Jménem svým a jménem naší strany, vlády a lidu zaslal srdečné pozdravy straně, vládě a lidu Číny.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že si přeje, aby členové delegace strávili během pobytu v Pchjongjangu krásné a příjemné dny.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp