Skip to content

Kórejský socializmus je poháňaný jednomyseľnou jednotou a súdržnosťou

Pchjongjang, 31. októbra čučche 107 (2018) (Rodong sinmun) – Vo svete existuje množstvo krajín a národov, ale Kórejská ľudovodemokratická republika je jedinou krajinou, ktorá dynamicky napreduje na ceste socializmu napriek všetkým výzvam a obštrukčným manévrom nepriateľských síl, a to vďaka jednomyseľnej jednote, kde všetok ľud prechováva absolútnu úctu k svojmu vodcovi, zdieľajúc s ním myšlienky a úmysly a udržiavajúc s ním krok.

Jednomyseľnú jednotu je možné dosiahnuť iba vtedy, keď existuje centrum súdržnosti, centrum vodcovstva, okolo ktorého sa ľudové masy môžu zomknúť s jedinou myšlienkou a vôľou.

V našej krajine sa vodca a ľudia stávajú harmonickým celkom, ktorý zdieľa rovnakú myšlienku a cieľ, tvoriac jeden spoločensko-politický organizmus. Naša jednomyseľná jednota, založená na politicko-ideologickej jednotnosti a súdržnosti, je kryštálom pevnej viery, ktorá odolá akejkoľvek búrke a utrpeniu.

Vďaka tejto veľkej jednote sa KĽDR mohla dôsledne rozvíjať na ceste socializmu, ktorú si vybrala, odolať všetkým nástrahám imperialistov a reakcionárov a zaznamenať na svojej ceste len víťazstvá a slávu.

Vodca verí v ľud a miluje ho, a ľud si veľmi váži a nasleduje vodcu – to je skutočný obraz KĽDR, ktorá je jednomyseľne jednotná.

Bez ohľadu na to, ako moc sa budú imperialisti pokúšať, nikdy nedokážu zlomiť vieru kórejského ľudu, ktorý je ideologicky silný pod vedením veľkých vodcov a váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una.

Rodong sinmun (Noviny práce)
Prevzaté z KCNA – www.kcna.kp