Skip to content

Uskutočnil sa 13. medzinárodný seminár o boji proti neoliberalizmu

Pchjongjang, 28. októbra čučche 107 (2018) (KCNA) – V brazílskom Rio de Janeiro sa uskutočnil 13. medzinárodný seminár o boji proti neoliberalizmu.

Diskusie sa zúčastnili osobnosti z rozličných spoločenských kruhov, občania Brazílie a diplomatickí predstavitelia z rôznych krajín, vrátane mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca KĽDR v Brazílskej federatívnej republike.

Odzneli prejavy:

Generálny tajomník Marxisticko-leninskej komunistickej strany Brazílie zdôraznil, že veľmi víta posun k mieru a prosperite na Kórejskom polostrove, ktorý napreduje vďaka energickým aktivitám váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una, a vyjadril v mene účastníkov seminára podporu a solidaritu s kórejským ľudom v ich boji.

Predseda brazílskeho Centra pre štúdium politiky songun, sýrsky veľvyslanec v Brazílii, kubánsky generálny konzul a ďalšie osobnosti vyjadrili obdiv k vynikajúcim politickým schopnostiam váženého najvyššieho vodcu, ktorý zaisťuje svetový mier.

S obdivom tiež poznamenali, že úspechy ľudovodemokratickej Kórey, ktorá dynamicky napreduje na čele boja za obranu socializmu, proti imperializmu a neoliberalizmu, dodáva vieru vo víťazstvo pokrokovým ľuďom, ktorí bojujú za nezávislý rozvoj krajín a za svetový mier.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp