Skip to content

Hřbitov čínských lidových dobrovolníků přestavěn

 

Pchjongjang, 26. října čučche 107 (2018) (KCNA) – Hroby mučedníků čínských lidových dobrovolníků, které se nacházejí v obvodě Kangdong a obvodě Sunan v Pchjongjangu, byly přestavěny na hřbitov mučedníků u příležitosti 68. výročí vstupu čínských lidových dobrovolníků na korejskou frontu.

Na přestavěném hřbitově ve čtvrti Kangdong se ve čtvrtek uskutečnil příslušný obřad.

Přítomen byl soudruh Čche Song Čchol, náměstek ministra správy měst, příslušní funkcionáři, pracující lid obvodu Kangdong, velvyslanec Li Ťin-ťün (anglická transkripce Li Jinjun) a pracovníci čínského velvyslanectví, zde pobývající čínští hosté včetně delegace čínských mladých kádrů, čínští obyvatelé KLDR a korejští obyvatelé Číny.

Na hřbitově byly položeny věnce ve jménu ministerstva pro správu měst, lidového výboru města Pchjongjangu, čínského velvyslanectví, delegace čínských mladých kádrů a Generálního svazu Korejců v Číně.

Účastníci uctili chvilkou ticha památku mučedníků čínských lidových dobrovolníků, kteří odvážně bojovali na korejské frontě a prokázali bezpříkladného ducha sebeobětování.

Na slavnostním obřadu byly předneseny projevy. Velvyslanec Li Ťin-ťün uvedl, že čínští lidoví dobrovolníci porazili imperialistickou agresi společně s korejskou armádou a lidem pod praporem odporu proti USA a pomoci Koreji, chráníce domov a bráníce zemi před 68 lety, a tak zachovali mír a stabilitu regionu a světa. Vyjádřil vůli pokračovat v úsilí o neustálé trvání a rozvíjení bilaterálního přátelství, které zahájilo novou kapitolu v hluboké péči generálního tajemníka Si Ťin-pchinga a předsedy Kim Čong Una.

Náměstek ministra soudruh Čche Song Čchol řekl, že tato slavnost odráží pevnou vůli nejvyšších představitelů obou zemí pevně předávat a rozvíjet tradice přátelství mezi KLDR a Čínou. Zásluhy, které vykonali čínští lidoví dobrovolníci pro tuto zemi, budou zářit v dějinách jako symbol přátelství KLDR a Číny spolu s duší korejských revolucionářů na rozsáhlém území Číny, dodal.

Po obřadu si účastníci prohlédli hřbitov.
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp