Skip to content

Soudruh Kim Čong Un navštívil Divadlo orchestru Samčijon

 

Pchjongjang, 11. října čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un ve středu 10. října vedl na místě práci Divadla orchestru Samčijon v předvečer jeho otevření.

Nově přestavěné divadlo na břehu řeky Potchong je velkým chrámem kultury a umění, monumentální stavbou ideologické a umělecké moci éry Strany práce. Divadlo se pyšní mimořádnou a nádhernou architektonickou krásou harmonicky spojující klasický a moderní vkus a uměleckou mimořádností založenou na moderním architektonickém a akustickém vybavení.

 

Divadlo s celkovou plochou 36 610 metrů čtverečních sestává z kruhového sálu s více než 1 200 místy, který nepoužívá mikrofony a zesilovače, nahrávacích studií, místností pro tvorbu, zkoušky, líčení, kanceláří a odpočinkových místností, vybavených dokonalými podmínkami pro tvorbu, představení a život tvůrců a umělců orchestru.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlížel detaily exteriéru i interiéru divadla po celé hodiny a podrobně se seznámil se stavbou.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce obdivoval panoramatický pohled na divadlo, které obnovilo svůj vzhled starožitně a přitom elegantně, a řekl, že nádherná budova v centru hlavního města mu dodává kouzlo. Poznamenal, že v minulosti hodně přemýšlel o staré a sešlé budově divadla, když tudy jezdil, ale nyní mu spadl kámen ze srdce, a dodal, že lid bude opravdu spokojen s obnoveným divadlem.

Poslechem vystoupení orchestru Samčijon z různých míst sálu osobně porovnal akustické vlastnosti. Řekl, že zvuk v koncertním sále je opravdu úžasný a přirozený zvuk hudebních nástrojů je slyšet bez jakýchkoli změn, vystoupení orchestru je slyšet čistě a jemně díky dobré akustice a navozuje emotivní, uklidňující pocit a důstojnost orchestru vyniká ještě více. Vyjádřil velkou spokojenost a s velkou inovací a úspěchem v architektonické a akustické oblasti.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce daroval divadlu velký klavír jako upomínku na otevření Divadla orchestru Samčijon u příležitosti významného dne založení naší strany.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce navštívil jedno po druhém různá místa, včetně budovy pro tvorbu, budovy pro zkoušky, nahrávací studia, prostory pro odpočinek, a seznámil se se stavbou a přípravami na provoz. Řekl, že divadlo je půvabné a jemné, nádherné a okouzlující ve formě i obsahu architektury, a současně moderně spojuje uměleckou harmonii moderní a klasické krásy. Můžeme být hrdi na to, že taková bezchybná koncertní síň byla postavena na základě akustického návrhu založeného na moderní vědě a technologii, řekl a vyjádřil velkou spokojenost s tím, že divadlo je skvělým chrámem umění a designu, pozoruhodné svou originalitou a stavbou provedenou na nejvyšší úrovni.

Dokončení této monumentální budovy mě vedlo k hlubokému rozmýšlení o generálovi, poznamenal srdečně a podotkl, že nyní jsme schopni naplnit přání svého generála, který vždy chtěl poskytnout lidu umělecké divadlo vybavené nejlepšími akustickými podmínkami. Řka, že nikdo nemůže překonat dovednost mužstva jednotky 267 Korejské lidové armády, která dokončila projekt přestavby divadla, vyjádřil poděkování jménem Ústřední vojenské komise KSP vojenským budovatelům, kteří na světové úrovni dokončili tak obtížný a obrovský úkol v souladu s rozkazem strany.

Ačkoli orchestr Samčijon existuje krátce, získal slávu doma i v zahraničí a několika úžasnými představeními v krátké době jedinečně reprezentoval zemi, ocenil vážený soudruh nejvyšší vůdce s velkým uznáním a požádal orchestr, aby prováděl svou nadšenou a vytříbenou uměleckou činnost v souladu s myšlenkami a politikou strany o umění a literatuře a sloužil zemi s naprostou oddaností.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil očekávání a přesvědčení, že funkcionáři, tvůrci a umělci orchestru Samčijon se ujmou vedení v otevírání nového období rozkvětu čučche umění s vysokou kvalitou a uměleckými schopnostmi a nechal se s nimi na paměť vyfotografovat v kulatém sále pro šíření přirozeného zvuku.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce nastolil úkoly pro řízení a provoz divadla.

Doprovázeli ho soudruzi Han Kwang Sang, Čo Jong Won a Kwon Hjok Bong, vedoucí funkcionáři Ústředního výboru KSP, a soudruzi Kim Čchang Son a Ma Won Čchun, funkcionáři Komise pro státní záležitosti.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp