Skip to content

Občania KĽDR oslávili 73. výročie založenia Kórejskej strany práce

Pchjongjang, 10. októbra čučche 107 (2018) (KCNA) – Kórejská ľudovodemokratická republika znamenite oslávila 73. výročie založenia Kórejskej strany práce.

Mnohí občania navštívili nádvorie Kumsusanského paláca Slnka, posvätného chrámu čučche, kde ležia vo svojej životnej podobe veľký vodca súdruh Kim Ir Sen a veľký vodca súdruh Kim Čong Il, a poklonili sa pred portrétmi usmievajúcich sa veľkých vodcov.

Slúžiace vojsko, pracujúci ľud a školáci vzdali kvetinovú poctu sochám veľkých vodcov na kopci Mansu a vo všetkých ostatných častiach krajiny, a ich usmievajúcim sa portrétom.

Oslavy sa konali v hlavnom meste aj v ostatných častiach krajiny.

V Národnom divadle v Pchjongjangu bola odohraná dráma “Padá červený sneh.”

Členovia umeleckých skupín v provinciách Severný Hamgjong, Čagang a Rjanggang predviedli svoje oslavné vystúpenia.

Predstavenie “Ľud oslavuje našu stranu” bolo zorganizované členmi umeleckých skupín provinčných inštitúcií a priemyselných závodov v provinčnom divadle v Južnom Hwanghe.

V provincii Južný Pchjongan sa uskutočnili predstavenia detí zo škôl pre siroty.

V Pchjongjangu sa konali pri príležitosti výročia športové hry.

Medzi tímom Sonbong a tímom Amnokgang sa na Štadióne Kim Ir Sena odohral mužský futbalový zápas a v Sále taekwonda sa uskutočnilo tímové mužské zápasenie v taekwondo medzi tímami z provincií Južný Pchjongan a Severné Hwanghe.

Pri príležitosti 73. výročia založenia Strany sa tiež konali tanečné oslavy mládeže a študentov po celej krajine.

Za melódie piesne “Je október” začali oslavy v rôznych častiach Pchjongjangu, vrátane námestí pred Víťazným oblúkom a Pchjongjanským krytým štadiónom.

Miesta tanečných osláv sa naplnili hlbokou úctou k veľkému vodcovi súdruhovi Kim Ir Senovi, ktorý vytýčil cestu budovania revolučnej strany čučchejského typu a premenil Kórejskú stranu práce na dôstojnú a neporaziteľnú materinskú stranu.

Účastníci vytvárali tanečné vlny na melódie piesní “Náš generál je najlepší” a “Prosperuj, éra Strany práce,” preukazujúc najvyššiu slávu a hlbokú vďaku veľkému vodcovi súdruhovi Kim Čong Ilovi, ktorý zvelebil Kórejskú stranu práce ako slávnu stranu súdruha Kim Ir Sena a ukázal celému svetu dôstojnosť a prestíž socialistickej Kórey.

Zazneli aj také piesne ako “Mladí ľudia, buďte verní našej strane” a “Pieseň socialistického pokroku,” predstavujúce revolučnú vytrvalosť a optimizmus kórejskej mládeže, ktorá verne podporuje vedenie Kórejskej strany práce.

Pieseň “Prianie zdravia od ľudu” a ďalšie pesničky odrážali veľkú hrdosť ľudí prechovávajúcich najhlbšiu úctu k váženému najvyššiemu vodcovi súdruhovi Kim Čong Unovi.

V ten istý deň sa konali veselé tanečné oslavy aj vo všetkých provinčných sídlach.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp