Skip to content

Na Stadionu 1. máje vystupuje soubor 1 200 hráčů na kajagum

 

Pchjongjang, 5. října čučche 107 (2018) (KCNA) – Velké masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“ na počest 70. výročí založení KLDR pokračuje na Stadionu 1. máje v Pchjongjangu. Svým novým a jedinečným uspořádáním podle požadavků rozvíjející se doby a touhy korejského lidu sklízí velkou chválu.

Součástí představení je scéna 5 „Naše melodie je nádherná“ 3. jednání, ve které více než 1 200 hudebníků hraje na kajagum (tradiční korejský strunný nástroj, pozn. překl.). Umělci jsou ve věku od 8 do 69 let.

Osobitý tón kajagumů, rozléhající se po rozlehlém stadionu, umožňuje prožít publiku korejskou národní hudbu tak, jako nikde jinde.

Kim Su Ok, starší obyvatelka ulice Tchongil, řekla s úsměvem: „Když jsem viděla půvabný tanec s korejskými bubny za doprovodu nádherné melodie kajagumů, vstala jsem z místa a vesele jsem tančila. Jsem ráda, že jsem viděla okouzlující představení. Byl to nádherný večer.“

Kim Su Jong, vedoucí velkého kajagumového souboru, uvedl, že toto představení miluje nejen náš lid, ale obdivují ho i zahraniční krajané a cizinci.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp