Skip to content

Súdruh Pak Pong Ču navštívil závody v provincii Južný Hamgjong

Pchjongjang, 2. októbra čučche 107 (2018) (KCNA) – Premiér KĽDR súdruh Pak Pong Ču, člen predsedníctva politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce a podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR, navštívil rôzne závody provincie Južný Hamgjong.

Pri pohľade na proces výroby hydroxidu sodného vo Vinalonovom komplexe 8. februára1 zdôraznil premiér potrebu radikálne zvýšiť produkciu základných chemických produktov s plným nasadením ducha sebestačnosti a samostatného rozvoja založeného na vede a technológii.

Navštívil tiež komplex na výrobu hnojív Hungnam a strojárenský komplex Rjongsong, kde povedal, že príslušné odvetvia by mali podniknúť dôkladné opatrenia na dodanie materiálov komplexu.

Neskôr prehliadol Hungnamský farmaceutický závod, závod na výrobu protéz v Hamhungu a ďalšie, skôr než zamieril do Rjongjonského ovocinárskeho družstva v okrese Pukčchong a Pukčchonského výskumného ústavu jabĺk.

Na terénnych konzultačných stretnutiach boli prijaté opatrenia na včasné vyriešenie vedeckých a technologických otázok, ktoré vznikli pri uvádzaní výroby do normálu, a funkcionári boli vyzvaní, aby dobre spolupracovali s vedcami a technikmi.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp


1 Vinalon – syntetické vlákno vyvinuté v KĽDR (pozn. prekl.)