Skip to content

Projekt čučcheizace výroby železa v Metalurgickém komplexu Hwanghe dokončen

 

Songrim, 1. října čučche 107 (2018) (KCNA) – Projekt čučcheizace Metalurgického komplexu Hwanghe byl dokončen.

Dělníci, technici a funkcionáři komplexu uskutečnili projekt založený na čučche včetně kyslíkového konvertoru a separátoru kyslíku, a tak otevřeli jasnou perspektivu pro normalizaci výroby železa a oceli stoprocentně na základě domácí techniky, paliva a materiálů.

 

Slavnostní uvedení do provozu se uskutečnilo v neděli 30. září.

Přítomni byli soudruh O Su Jong, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, soudruh Ro Tu Čchol, místopředseda vlády a předseda Státní plánovací komise, funkcionáři provincie Severní Hwanghe, funkcionáři a pracující Metalurgického komplexu Hwanghe a příslušných jednotek.

Byl předán dopis Ústředního výboru KSP dělníkům, technikům a funkcionářům komplexu, který dokončil čučcheizaci. V dopise se uvádí, že dokončení čučcheizace systému výroby železa v Metalurgickém komplexu Hwanghe je velkým pokrokem při provádění pokynů velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila k upevnění samostatné základny hutního průmyslu, jakož i průlomem při dosahování cílů výroby oceli v pětileté strategii národního hospodářského rozvoje.

Ústřední výbor KSP v dopise vysoce ocenil výkony dělníků, techniků a funkcionářů komplexu, kteří poskytli pevnou záruku trvalého růstu výroby železa a oceli a přispěli ke konsolidaci síly samostatné ekonomiky.

Byla přednesena úvodní řeč, po které následovaly projevy.

Po skončení slavnosti si účastníci prohlédli nově čučcheizované objekty.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp