Skip to content

Oslavy Mezinárodního dne seniorů

 

Pchjongjang, 1. října čučche 107 (2018) (KCNA) – Starší občané KLDR oslavili Mezinárodní den seniorů.

Pestrá umělecká představení, hostiny ve službách veřejného stravování a sportovní hry byly uspořádány pro seniory Pchjongjangu a každé provincie, města a okresu.

Bývalí dlouholetí vězni, kteří nezměnili své přesvědčení v jihokorejských věznicích, a jejich manželky, váleční veteráni, zasloužilé osobnosti a jiní starší lidé sledovali cirkusové představení Státního cirkusu v Pchjongjangském cirkusu. Na scénu byla uvedena různá čísla fyzické a komediální akrobacie.

Cirkusová vystoupení nadchla seniory k radosti a pohnutí.

Účinkující dobře demonstrovali revoluční ducha korejského lidu, který povstal do hnutí za rozhodné zvýšení výroby, aby splnil cíl pětileté strategie pod vedením strany, a tvář brilantního vývoje cirkusového umění čučche, který činí skok vpřed.

Sportovní a zábavní hry seniorů se konaly v tělocvičně Songjo a na březích řeky Tedong proběhla soutěž v rybaření.

Rekreační místa, jako je kopec Moran a promenáda u řeky Tedong, byla plná šťastného smíchu seniorů. Potěšily je také dobré služby v restauraci Okrju, restauraci Čchongrju, restauraci Hjangmanru a dalších zařízeních veřejného stravování.

Proběhla blahopřání starším lidem k Mezinárodnímu dni seniorů. Funkcionáři stranických a státních orgánů navštívili domovy důchodců a předali jim dárky a srdečně se zajímali o jejich život.

Mezitím se v pondělí ke Dni seniorů uskutečnil seminář v diplomatickém klubu Tedonggang za účasti funkcionářů Ústředního výboru Korejského svazu péče o seniory a příslušných pracovníků a diplomatických vyslanců různých zemí a zástupců mezinárodních organizací.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp