Skip to content

Vydána sbírka literárních prací školáků “Záři, země generála Kim Čong Ila” (13)

Pchjongjang, 23. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Nakladatelství vzdělávací a pedagogické literatury vydalo sebrané spisy žáků s vynikajícím tvůrčím talentem “Záři, země generála Kim Čong Ila” (13).

Sbírka obsahuje více než 340 dětských písní a básní, črt, lyrické poezie, esejů, povídek a krátkých románů napsaných 172 školáky, společně s jejich fotografiemi.

Mezi nimi jsou básně “Rodný dům v Mangjongde” a “Generálova cesta na frontu”, které odrážejí revoluční život a zásluhy velkého vůdce generalissima Kim Ir Sena a velkého vůdce generalissima Kim Čong Ila a úctu školáků k vynikajícím velikánům.

O hrdosti nové generace, rozpínající svá křídla naděje a talentu pod vedením váženého nejvyššího vůdce maršála Kim Čong Una, vypráví dětská píseň “Náruč slunce”, dětské básně “Pětka” (nejlepší známka, pozn. překl.) a “Země pro děti”, slova písně “Cenná školní léta”, krátký román “Hnízdo” a esej “Pohled na novou aktovku”.

Dětská báseň “Jsme synové a dcery maršála” a črta “Před jedním obrazem”, slova písně “Jsme členy Korejského svazu dětí” a “Proslavíme mládež zbraněmi” a další odrážejí vůli a odhodlání školáků proslavit svou socialistickou zemi na celém světě.

Kromě toho obsahuje kniha úvodník o školácích, kteří složili díla, motivech jejich tvorby a hodnocení jejich děl.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp