Skip to content

Soudruh Kim Čong Un a prezident Mun Če In společně vystoupili na horu Pektu

 

Pchjongjang, 21. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Uprostřed pozornosti všech krajanů i světa prezident Mun Če In ve čtvrtek 20. září dorazil do Samčijonu, aby vystoupil na vrchol hory Pektu (Pektusan).

Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un přišel na letiště Samčijon společně se svou ženou Ri Sol Ču, aby pozdravil prezidenta Mun Če Ina a jeho manželku.

Na letiště se dostavili soudruh Kim Jong Čchol, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, armádní generál pozemních sil soudruh No Kwang Čchol, ministr lidových ozbrojených sil, soudruh Ri Son Gwon, předseda Výboru pro mírové znovuzjednocení země, soudruh Ri Sang Won, předseda Rjanggangského provinčního výboru KSP a soudruh Ri Song Guk, předseda lidového výboru provincie Rjanggang.

Letadlo s prezidentem Mun Če Inem a jeho doprovodem přistálo na letišti Samčijon v 8:15 ráno.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču srdečně přivítali prezidenta Mun Če Ina a jeho ženu Kim Čong Suk za hry uvítacího pochodu.

Spolu s nimi přiletěli vedoucí úřadu státní bezpečnosti Čchongwade (Modrého domu, sídla prezidenta jižní Koreje, pozn. překl.) Čong Ui Jong; ministr sjednocení Čo Mjong Gjun; ministr zahraničních věcí Kang Kjong Hwa; ministr obrany Song Jong Mu; ministr kultury, sportu a cestovního ruchu To Čong Hwan;  ministr pro půdu, infrastrukturu a dopravu Kim Hjon Mi; ministr pro námořní záležitosti a rybolov Kim Jong Čchun; vedoucí zpravodajské služby So Hun; ministr lesnictví Kim Če Hjon; vedoucí prezidentské bezpečnostní služby Ču Jong Hun; poradce prezidenta pro hospodářské záležitosti Kim Hjon Čchol; hlavní protokolární tajemník Čchongwade Kim Čong Čchon; vedoucí Úřadu pro plánování státních záležitostí Čchongwade Jun Kon Jong a mluvčí Čchongwade Kim Ui Gjom jako oficiální doprovod a osobnosti z různých společenských kruhů jako zvláštní doprovod.

Školáci předali kytice prezidentu Mun Če Inovi a jeho manželce.

Prezident Mun Če In byl slavnostně přivítán.

Lid ze Samčijonského kraje srdečně přivítal prezidenta Mun Če Ina a jeho doprovod.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču společně s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou odešli vstříc hoře Pektu.

 
 

Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču po úspěšném severo-jižním summitu, který upoutal pozornost všech spoluobčanů a celého světa, společně s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou Kim Čong Suk vystoupili na horu Pektu. Společně s nimi vystoupily kádry naší strany a doprovod z jižní strany.

Na Generálově štítu (Čanggunbong), nejvyšším vrcholu v oblasti hory Pektu, se vážený soudruh nejvyšší vůdce společně s prezidentem Mun Če Inem dlouho kochali pohledem na krásu přírody majestátních posvátných vrcholů, velkolepou scenérii průzračného jezera Čchon, modrého jako zrcadlo, a zvlněného moře lesů, rozlehlých jako krevní žíly národa.

Prezident Mun Če In byl dojat výstupem na posvátnou horu, symbol duše a ducha našeho národa, a vyjádřil své očekávání a přesvědčení, že dnešek je prvním krokem k nové éře, kterou si přejí všichni krajané.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka byli vyfotografováni s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou na památku historického okamžiku společného výstupu na vrchol hory Pektu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču společně s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou Kim Čong Suk sestoupili k jezeru Čchon, prošli se po břehu jezera a podělili se o dojmy z výstupu na horu Pektu.

Na břehu jezera Čchon se vážený soudruh nejvyššího vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču opět nechali vyfotografovat s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou.

Osobnosti severu a jihu byly vyfotografovány shromážděné na Generálově štítu a na břehu jezera Čchon hory Pektu.

 


 

Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un uspořádal ve čtvrtek na břehu jezera Samči oběd pro prezidenta Mun Če Ina.

Před obědem si vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču pořídili snímek s prezidentem Mun Če Inem a jeho ženou na břehu jezera Samči.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vedl příjemný rozhovor s prezidentem Mun Če Inem při procházce po břehu jezera Samči s výhledem na horu Pektu.

  

Předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un se rozloučil s prezidentem Mun Če Inem, který se vydal domů po úspěšném historickém summitu a rozhovorech severu a jihu.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un spolu s prezidentem Mun Če Inem provedli přehlídku čestné stráže Korejské lidové armády.

Dělnice předaly kytice prezidentu Mun Če Inovi a jeho manželce.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se srdečně rozloučil s prezidentem Mun Če Inem.

Prezident Mun Če In a jeho doprovod nastoupili do letadla za vřelého vyprovázení lidem Samčijonského kraje.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Ču se srdečně rozlouřili s prezidentem Mun Če Inem a jeho manželkou Kim Čong Suk.

Historické zářijové setkání v Pchjongjangu a rozhovory mezi nejvyššími představiteli severu a jihu znamenaly epochální obrat v dalším upevňování hodnotných úspěchů spolupráce severu a jihu a rozvoji severo-jižních vztahů po nové cestě míru, cestě usmíření a spolupráce k otevření rozkvětu velké věci znovusjednocení.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp