Skip to content

Masové tělocvičné a umělecké představení “Zářící vlast”

 

Pchjongjang, 10. září čučche 107 (2018) (Nenara) – 70 let uplynulo od té doby, kdy se Korejská lidově demokratická republika objevila na mezinárodní scéně, s vysoko vztyčenou tříbarevnou národní vlajkou s jasnou pěticípou hvězdou.

Slavná a hrdá kronika této země byla umělecky shrnuta v masovém tělocvičném a uměleckém představení “Zářící vlast” (“Slavná vlast”) na Stadionu 1. máje v Pchjongjangu.

 

Jemné a sladěné gymnastické pohyby umělců a jejich zručná akrobacie, velkolepá a nádherná hudba, půvabné a živé rytmy, tajemné a kouzelné kulisy a osvětlení vedoucí publikum k plavbě v harmonickém světě různých výrazových prostředků jsou národním pokladem KLDR.

Korejská lidově demokratická republika již získala celosvětovou slávu s masovým tělocvičným a uměleckým představením “Arirang”, který bylo zapsáno jako největší masové tělocvičné a umělecké představení na světě do Guinnessovy knihy rekordů.  Nyní znovu demonstruje mimořádnou podívanou u příležitosti 70. výročí vzniku KLDR.

Korejské přísloví říká, že lepší je jednou vidět než stokrát slyšet.

Každý, kdo má příležitost prožít toto tělocvičné a umělecké představení, které v krátkém čase představuje 70 let dlouhé dějiny KLDR, ozdobené velkým budováním a změnami, znovu pochopí skutečný význam krásy, ušlechtilosti, nadšení a smyslu pro umění.

 

Nenara (Naše země), http://naenara.com.kp

Viz též: Soudruh Kim Čong Un zhlédl masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“