Skip to content

Soudruh Kim Čong Un uspořádal umělecké představení a recepci pro čínskou stranickou a vládní delegaci

 

Pchjongjang, 11. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR, vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un uspořádal v pondělí 10. září umělecké představení a recepci pro stranickou a vládní delegaci Čínské lidové republiky, vedenou soudruhem Li Šan-ču, členem stálého výboru politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a předsedou stálého výboru Všečínského shromáždění lidových zástupců Čínské lidové republiky, který je zvláštním vyslancem soudruha Si Ťin-pchinga, generálního tajemníka ÚV KS Číny a prezidenta ČLR.

 

Umělecké představení pro čínské hosty na návštěvě KLDR se konalo v Uměleckém divadle Mansude.

Nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un a soudružka Ri Sol Ču sledovali představení společně se soudruhem Li Čan-šu a členy jeho delegace.

V publiku byli přítomni soudruh Čche Rjong He, soudruh Pak Kwang Ho, soudruh Ri Su Jong, soudruh Pak Tche Song, soudružka Kim Jo Čong a další funkcionáři ÚV KSP a Komise pro státní záležitosti.

Na představení byl pozván soudruh Li Ťin-ťün, čínský velvyslanec v KLDR, a pracovníci jeho velvyslanectví.

Soudruh Kim Čong Un a soudružka Ri Sol Ču uvítali členy stranické a vládní delegace ČLR ve vstupní hale divadla. Poté, co si s čínskými hosty vyměnili srdečné pozdravy a pořídili fotografii, vedli s nimi přátelský rozhovor.

Když se v hledišti objevil vážený soudruh nejvyšší vůdce, po kterém následovali čínští hosté včetně soudruha Li Šan-ču, diváci začali nadšeně tleskat, vyjadřujíce největší slávu a nejsrdečnější pozdravy váženému soudruhu nejvyššímu vůdci, který nesmrtelně přispěl k posílení a rozvoji přátelství mezi KLDR a Čínou.

Na pódiu byla uvedena řada pestrých čísel jako mužské sólo “Vlaj vysoko, vlajko naší strany”, orchestrální skladba pro kajagum “Arirang”, ženské sólo “Zpívám straně”, smíšený sbor “Na cestě socialismu” , stejně jako čínské písně včetně ženského sóla a mužského sboru “Píseň o řece Jang-c’-ťiang”, ženského sboru “Vlající rudý prapor”, ženského kvartetu “Na zdraví”, ženského sboru “Miluji svůj čínský národ” a ženského sóla a pangčchangu “Nový svět”. Výstava vyvrcholila závěrem “Korejsko-čínské přátelství bude věčné”.

Umělci horlivě pěli chválu na důstojnost a věhlas naší republiky, která dynamicky postupuje směrem k vítězství socialismu pod moudrým vedením Korejské strany práce. A mocně demonstrovali sílu a neporazitelnost přátelství mezi KLDR a Čínou, které vzkvétá po desetiletí v mimořádné péči nejvyšších vůdců obou stran a obou zemí.

Členové čínské stranické a vládní delegace předali umělcům květinový koš jako gratulaci k jejich úspěšnému vystoupení.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce společně se soudruhem Li Šan-ču vystoupili na jeviště, aby poblahopřáli umělcům.

Soudruh Kim Čong Un toho večera pořádal recepci na počest soudruha Li Šan-ču a jeho delegace.

Soudruh Čche Rjong He z pověření Ústředního výboru Korejské strany práce vystoupil na recepci s blahopřejným projevem čínským hostům.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vedl přívětivý rozhovor se soudruhem Li Šan-ču a jeho členy delegace.

Recepce probíhala ve vřelé a přátelské atmosféře.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp