Skip to content

Soudruh Kim Čong Un se setkal s předsedkyní Rady Ruské federace

Pchjongjang, 9. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un přijal v budově sekretariátu Ústředního výboru Korejské strany práce Valentinu Ivanovnu Matvijenkovou, předsedkyni Rady Ruské federace.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce pozdravil a srdečně přivítal předsedkyni Matvijenkovou, která navštívila naši zemi, aby se zúčastnila oslav 70. výročí založení republiky. Poté se s ní nechal na paměť vyfotografovat a vedl s ní přátelský rozhovor.

Předsedkyně Matvijenková poděkovala váženému soudruhu nejvyššímu vůdci za to, že navzdory svému zaneprázdnění si ušetřil drahocenný čas a zajistil mimořádné setkání s hlubokým zájmem o program jejího pobytu. Zdvořile předala srdečné pozdravy a osobní dopis prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi.

Předsedkyně Matvijenková u příležitosti 70. výročí vzniku KLDR jménem prezidenta Putina a ruského lidu vyjádřila srdečné vřelé gratulace a blahopřání váženému soudruhu nejvyššímu vůdci a bratrskému korejskému lidu. Řekla, že považuje za čest navštívit KLDR z pověření prezidenta a účastnit se významných oslavných akcí jménem Ruska.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil hlubokou vděčnost prezidentu Putinovi za gratulace a krásný osobní dopis u příležitosti 70. výročí založení KLDR, a požádal o předání srdečného pozdravu naší strany, vlády a lidu prezidentovi a ruskému lidu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce znovu srdečně přivítal návštěvu předsedkyně Rady Ruské federace v naší zemi a vyjádřil vděčnost ruskému vedení za vyslání delegace na oslavy 70. výročí založení republiky.

 

 

V rozhovoru s předsedkyní Rady Ruské federace vážený soudruh nejvyšší vůdce vyslechl nejhlubší myšlenky a pozice ruského vedení s ohledem na situaci na poloostrově a v regionu, široce si vyměnili pohledy na stabilní vývoj situace a dospěli ke společnému názoru, že obě země by měly úzce spolupracovat a udržovat krok v obraně trvalého a stabilního míru a bezpečnosti na poloostrově a v celém světě.

V rozhovorech byl také vyjádřen postoj a vůle nejvyššího vedení obou zemí k trvalému a konstruktivnímu udržování a rozvíjení strategických a tradičních přátelských vztahů mezi KLDR a Ruskem, zajištěné vůdci předchozích generací, k posílení a rozvoji všestranných bilaterálních vztahů včetně spolupráce mezi oběma parlamenty.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil své potěšení nad báječným rozhovorem s předsedkyní Matvijenkovou a popřál jí příjemný pobyt v naší zemi.

Rozhovor probíhal v srdečné a přátelské atmosféře.

 

 

Přílet předsedkyně Rady Ruské federace do Pchjongjangu

 

Setkání předsedkyně Rady Ruské federace s předsedou Nejvyššího lidového shromáždění KLDR soudruhem Kim Jong Namem

 

Předsedkyně Rady Ruské federace položila věnec ke Věži osvobození

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp