Skip to content

Soudruh Kim Čong Un navštívil Palác slunce Kumsusan u příležitosti 70 let KLDR

Pchjongjang, 9. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un navštívil v neděli 9. září Palác slunce Kumsusan u příležitosti 70. výročí založení Korejské lidově demokratické republiky.

Spolu s ním se zúčastnili soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR; soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády; a další vedoucí představitelé strany a vlády, předseda spřátelené strany a členové ÚV KSP a předsedové provinčních stranických výborů a funkcionáři mocenských orgánů, vlády, organizací pracujících a příslušníci ozbrojených složek.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálu, kde stojí sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

K sochám byl položen květinový koš ve jménu váženého soudruha nejvyššího vůdce. Také byly umístěny květinové koše ve společném jménu Ústředního výboru a Ústřední vojenské komise KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR a květinový koš ve společném jménu prezídia Nejvyššího lidového shromáždění a vlády KLDR.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil svou hlubokou úctu sochám velkého vůdce a velkého generála.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálu nesmrtelnosti, kde je uchován velký vůdce soudruh Kim Ir Sen ve své životní podobě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se s nejhlubší úctou poklonil velkému vůdci.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálu nesmrtelnosti, kde je uchován velký vůdce soudruh Kim Čong Il ve své životní podobě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se s nejhlubší úctou poklonil velkému generálovi.

Vedoucí představitelé strany, státu a armády, věrni vznešenému odkazu velkého vůdce a velkého generála, splní své povinnosti v předních řadách revoluce, naplněni zanícením vlastenců, kteří dodají lesku socialistické moci čučche.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp