Skip to content

Kádry strany a státu blahopřály mládeži

 

Pchjongjang, 28. srpna čučche 107 (2018) (KCNA) – Mládež a studenti napříč KLDR oslavili Den mládeže. Kádry strany a vlády se 28. srpna připojily k mládeži a studentům, slavícím Den mládeže.

Soudruh Kim Jong Nam, člen předsednictva Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR; soudruh Čche Rjong He, člen předsednictva Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP a soudruh Pak Pong Ču, člen předsednictva Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády, navštívili Pchjongjangský pedagogický institut, Pchjongjangskou textilku Kim Čong Suk a komplex Pchjongjangské tepelné elektrárny a poblahopřáli mládeži a studentům k jejich svátku.

Soudruzi Pak Kwang Ho, Tche Čong Su, O Su Jong a další vysocí funkcionáři strany a vlády v Pchjongjangu a provinciích strávili svátek společně s mládeží a studenty v průmyslových podnicích, farmách a univerzitách po celé zemi.

Funkcionáři strany a vlády položili květinové koše a kytice před sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, portréty usměvavých velkých vůdců a mozaiky zobrazující jejich obrazy, a vzdali jim poctu. Po prohlídce muzeí revolučních dějin, rudých koutků pro výchovu v revolučních dějinách, místností věnovaných dějinám příslušných jednotek, výrobních závodů a dalších míst, povzbudili příkladnou mládež a studenty, kteří se ujali vedení v hnutí za zvýšení výroby a boje za posunutí hranic nejnovějších věd a technologií.

Kádry strany a vlády zhlédly umělecká představení mládeže a studentů a navštívily pestré akce včetně sportovních a zábavních her.

 

 

Taneční slavnosti ke Dni mládeže

 

Taneční slavnosti ke Dni mládeže se konaly v úterý 28. srpna. Taneční slavnosti začaly v Ústředním domě mládeže za hry písně “Valčík ke Dni mládeže”.

Mladí lidé tančili s hlubokou úctou k velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi a velkému vůdci soudruhu Kim Čong Ilovi. Nadšeně tančili na melodie takových písní jako “Nadšení lidu”, naplněni štěstím, že mají váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, který otvírá zlatý věk kimirsensko-kimčongilského mládežnického hnutí.

Atmosféru událostí oživilo hraní písní, které odrážejí vůli mládeže a studentů přinést skok vpřed ve velkém pochodu ekonomického rozvoje.

Podobné události se uskutečnily tohoto dne ve všech provinčních městech.

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp