Skip to content

Soudruh Kim Čong Un vedl na místě práci oblasti horkých pramenů v kraji Jangdok

 

Pchjongjang, 17. srpna čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády soudruh Kim Čong Un, nejvyšší vůdce strany, státu a armády, vedl na místě práci oblasti horkých pramenů  v kraji Jangdok, provincie Jižní Pchjongan.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce byl seznámen předsedou krajského výboru Korejské strany práce v Jangdoku soudruhem Kang Il Gjongem a funkcionáři krajského výboru strany s provozem lázní a využitím horkých pramenů. Řekl, že existuje mnoho zdrojů horkých pramenů proslulých krásnou okolní krajinou a obrovskou účinností pro zdraví a zdravotní péče o lid v různých částech naší země, ale nemáme žádný vynikající zdravotnický komplex, který by byl řádně vybudován z hlediska hygieny a kultury jako vhodné rekreační a lázeňské zařízení. Dodal, že po několika dnech zvažování zvolil oblast horkých pramenů v kraji Jangdok, která je v tomto ohledu oceňována jako jedna z blahodárných oblastí, a chystá se provést terénní průzkum a vybudovat vynikající zařízení služeb.

Kraj Jandok na železnici z východu na západ leží na pokraji čtyř provincií a sousedí s mnoha kraji a obcemi. Nedaleko vede dálnice z Pchjongjangu do Wonsanu, která je dalším dobrým dopravním spojením. Kraj Jangdok je správným místem pro výstavbu léčebného střediska a sanatoria horkých pramenů pro vysokohorskou bujnou vegetaci s čerstvou zelení, čistým vzduchem a krásnou scenérií, řekl vážený soudruh nejvyšší vůdce a osobně stanovil místo pro budování ústředního hotelu. Také vydal pokyn stavět moderní zdravotní komplexy, které nabídnou všechny druhy lázeňských služeb horkých pramenů včetně individuálních a veřejných lázní, stejně jako krytých lázní a venkovních lázní v oblasti. Společně s výstavbou moderního lázeňského centra a sanatoria je třeba postavit v horské oblasti zvláštní lázeňskou vesnici horkých pramenů jako organickou kombinaci přízemních a jednopatrových obytných domů v území, řekl.

Také vyzval k vybudování železniční stanice charakteristické pro horské prostředí a zajištění kvality silnic, které mají být dlážděny, aby návštěvníci horkých pramenů nepociťovali žádné nepříjemnosti při cestování. Zdůraznil, že je třeba upřednostnit ochranu půdy a životního prostředí v oblasti horkých pramenů, a potřebu napřít úsilí na zalesňování. S pohnutím řekl, že by měla být dokonale zkrášlena oblast horkých pramenů v kraji Jangdok, prodchnutá stopami revoluční slávy velkého vůdce, základem věčné prosperity, čímž budou navždy oslaveny zásluhy velkého vůdce a vedení velkého generála, kteří vybudovali skutečnou lidovou republiku a prosadili bezpříkladnou lidovou politiku.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že je mu lehko u srdce po rozhodnutí svěřit tuto práci lidové armádě, hlavní síle revoluce a úderné brigádě při budování mocné socialistické země, s projektem, který strana již dlouho rozvíjela pro lid, a s důvěrou uvedl, že lidová armáda určitě splní očekávání strany.

Doprovázel ho armádní generál pozemních vojsk soudruh Kim Su Gil, náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády; soudruh Hwang Pjong So, první zástupce vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP; soudruzi Čo Jong Won, O Il Čong a Kim Jong Su, zástupci vedoucích oddělení ÚV KSP;  soudruh Kim Čchang Son, vedoucí oddělení Komise pro státní záležitosti a soudruh Ma Won Čchun, vedoucí správy Komise pro státní záležitosti KLDR.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp