Skip to content

Soudruh Kim Čong Un vedl na místě výstavbu turistické oblasti Kalma ve Wonsanu

 

Pchjongjang, 17. srpna čučche 107 (2018) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády soudruh Kim Čong Un, nejvyšší vůdce strany, státu a armády, společně se soudružkou Ri Sol Ču vedl na místě výstavbu pobřežní turistické oblasti Kalma ve Wonsanu.

Při pohledu na obecné uspořádání pobřežní turistické oblasti Wonsan-Kalma byl vážený soudruh nejvyšší vůdce informován o pokroku v projektu jeho výstavby a prošel si celou stavbu, včetně hotelů, penzionů a zařízení pro stravování a další služby, aby se s nimi podrobně seznámil.

Taková obrovská a velkolepá budovatelská kampaň, jako je výstavba pobřežní turistické oblasti Wonsan-Kalma, je bojem v ostré konfrontaci s nepřátelskými silami, které se snaží potlačit korejský lid lupičskými sankcemi a blokádou, a bojem za obranu prestiže strany a smysluplným bojem za vytvoření štěstí lidu, řekl a uvedl, že pokud bude dokončen takový velkolepý projekt velkého rozsahu, který překoná světovou pokročilou úroveň v tak těžkém čase jako dnes, síla jednomyslné jednoty strany, armády a lidu bude opět představena světu a pobřežní turistická oblast bude pro náš lid opravdu dobrým darem. Vyzval všechny, aby s vytrvalou bojovností a odhodláním vybudovali přímořské letovisko nesrovnatelné s jiným na světě, a darovali ho lidu u příležitosti 10. října příštího roku.

Doprovázel ho náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády generál pozemních vojsk soudruh Kim Su Gil, první zástupce vedoucího oddělení ÚV KSP soudruh Hwang Pjong So, zástupci vedoucích oddělení KSP soudruzi Čo Jong Won, O Il Čong a Kim Jong Su, vedoucí oddělení Komise pro státní záležitosti soudruh Kim Čchang Son a vedoucí správy Komise pro státní záležitosti KLDR soudruh Ma Won Čchun.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp