Skip to content

Soudruh Kim Čong Un navštívil Samčchonskou sumčí farmu

 

Pchjongjang, 6. srpna čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, společně se soudružkou Ri Sol Ču zkontroloval Samčchonskou sumčí farmu. Doprovázeli ho soudruzi Čche Rjong He, Hwang Pjong So, Čo Jong Won, O Il Čong, Kim Jong Su a Kim Čchang Son.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlédl různá místa farmy včetně rudého koutku vzdělávání v revolučních dějinách, místnosti věnované historii farmy, vědecko-technické učebny, ústředního velína, venkovních rybníků a bloku pro tření sumců, a podrobně se seznámil se stavem výroby. Při čelním pohledu na budovu farmy s velkým uspokojením řekl, že nádherně skvostně a čistě obložené vnější stěny, které byly předtím obíleny, vypadají čistěji a lépe, a dodal, že je to velkolepé a dokonalé hospodářství bezchybné ve výrobním prostředí a architektonických estetických aspektech. Velice chválil funkcionáře a pracující farmy za to, že se jim podařilo vylepšit vzhled farmy a překonat plán na výrobu 3 000 tun sumců ročně, stanovený stranou. Dodal, že farma, která dříve produkovala ročně průměrně 300 tun sumců, vyrobila v loňském roce 3 001 tun po své přestavbě na rozšířeném základě, což znamená, že farmáři vyrobili za pouhý rok to, co dříve trvalo více než 10 let. Řekl s velkým uspokojením, že je možné poskytnout sloužícímu mužstvu desetkrát více ryb než dříve, a že obnova farmy měla efekt a jedná se o hospodářství, jehož modernizace se vyplatila.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil potřebu, aby se tato farma stala motorem, vedoucím oblast farmářského chovu v zemi, a průkopníkem, vychovatelem a rodnou farmou pro šíření supermoderní technologie chovu ryb, a stanovil pro ni úkoly a způsoby jejich dosažení.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poskytl cenné rady týkající se řízení a provozu farmy a oblasti chovu ryb, včetně otázky udržování výzkumu s cílem splnit cíl zkrácení výrobního cyklu sumců a snížení množství krmné jednotky na světovou úroveň. Když sledoval stohy zmražených sumců v mrazírně, řekl, že vypadají jako hromady zlatých ingotů, opakovaně chvále farmu jako klenot. Vyzval farmu, aby pozdravila 70. výročí založení republiky hrdými pracovními výsledky.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že strana je zcela klidná, protože Samčchonská sumčí farma je v péči Lidové armády, a požádal farmu o to, aby předčasně splnila plán produkce sumců i v tomto roce, a tak plně projevila bojového ducha, energii a charakter.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp