Skip to content

Plovoucí restaurace Tedonggang

 

Pchjongjang, 1. srpna čučche 107 (2018) (KCNA) – Plovoucí restaurace Tedonggang v Pchjongjangu, podávající speciality jako pchjongjangské studené nudle a ryby a poskytující malebný výhled na řeku Tedong, je plná domácích i zahraničních hostů.

 

Podle Kang Pong Suk, manažerky restaurace, byla její okružní plavba od 27. července rozšířena. Těšit se vyhlídkovou plavbou na palubě lodi Tedonggang, pojmenované po řece Tedong, chloubě Pchjongjangu, a přitom popíjet vyhlášené pivo Tedonggang, je lákadlem specifickým pro tuto restauraci, řekla a dodala: Hosté se skvěle baví a obdivují z paluby lodi takové monumentální stavby, jako je Věž myšlenky čučche, restaurace Okrju, lidové venkovní kluziště a malebné krásy podél řeky Tedong, jako je Tedongská brána, pavilon Rjongwang a kopec Moran (Moranbong) během kyvadlové plavby mezi Tedonggangským mostem, mostem Okrju a mostem Rungna.

Plovoucí restaurace byla otevřena v dubnu čučche 102 (2013) a má několik jídelen a hodovní sál s celkovou kapacitou 300 míst.

  

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp