Skip to content

Pchjongjangská rybí restaurace Tedonggang otevřena

 

Pchjongjang, 30. července čučche 107 (2018) (KCNA) – Pchjongjangská rybí restaurace Tedonggang, postavená v osobitém stylu na malebném břehu řeky Tedong v Pchjongjangu, zahájila svůj provoz.

Restaurace, znázorňující plovoucí loď, má vnitřní nádrže plné jeseterů, rjongjongských ryb, lososů, duhových pstruhů a dalších lahodných ryb, měkkýšů a želv a rybářské místo v prvním patře. Druhé a třetí patro jsou tvořeny různými druhy jídelen včetně sálů, místností pro rodiny a místností nabízejících tradiční jídla a sushi a pulty prodávajícími zpracované mořské plody. Zde budou návštěvníkům podávány vařené a zpracované chutné a výživné čerstvé mořské plody.

Slavnostní otvírací obřad se uskutečnil za účasti příslušných funkcionářů, sloužícího mužstva podílejícího se na jejím budování, pracujících občanů a zaměstnanců restaurace.

Armádní generál pozemního vojska soudruh Kim Su Gil, náčelník Generálního politického byra Korejské lidové armády, pronesl projev. Po skončení obřadu zahájila restaurace provoz.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp