Skip to content

Umelecké skupiny organizácií pracujúcich predviedli vystúpenia

Pchjongjang, 26. júla čučche 107 (2018) (Nenara) – Umelecké skupiny organizácií pracujúcich ľudí uskutočnili vystúpenia v stredu 25. júla pri príležitosti 65. výročia víťazstva vo Vlasteneckej oslobodeneckej vojne.

Umelecká skupina Ústredného výboru Zväzu mládeže predviedla svoje vystúpenia v Ústrednej sieni mládeže, umelecká skupina pracovníkov Ústredného výboru Všeobecnej federácie odborových zväzov Kórey v Ústrednej sieni robotníkov a umelecký tím Ústredného výboru Zväzu poľnohospodárskych pracovníkov Kórey v kultúrnej sále v okrese Kangso v meste Nampo.

Účinkujúci hlasno ospievali revolučné činy veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena, ktorý vďaka jeho brilantnému vojenskému plánu založenému na ideológii čučche, vynikajúcej stratégii a taktike dokázal zázraky, ktoré v svetových dejinách vojenstva nemajú obdoby; a to prostredníctvom ženského sóla a zboru “Kantáta pre maršala Kim Ir Sena,” dialógovej básne “Zásluhy na víťazstve vo vojne sú večné” a ďalších čísel.

Tie zahŕňali napríklad mužský zbor “Pieseň národnej obrany”, mužské sólo “Moja pieseň v zákope” a ženské sólo “Matkina pieseň”, ktoré preukázali horiace vlastenectvo víťazov počas veľkých rokov, v ktorých ochotne oddali svoju mladosť a životy víťazstvu vo vojne na fronte i v tyle, v srdečnej odpovedi na výzvu veľkého vodcu.

Medzi poslucháčmi bol súdruh Čche Hwi, podpredseda Ústredného výboru Kórejskej strany práce; Ri Il Hwan, riaditeľ oddelenia Ústredného výboru KSP; Pak Čchol Min, prvý tajomník Ústredného výboru Zväzu mládeže; Ču Jong Gil, predseda Ústredného výboru Všeobecnej federácie odborových zväzov Kórey; Rjo Hje Čong, podpredseda Ústredného výboru Zväzu poľnohospodárskych pracovníkov Kórey a príslušní funkcionári a predstavitelia vyššie uvedených organizácií, učitelia a žiaci Revolučnej školy Mangjongde a Revolučnej školy Kang Pan Soka, mládež a študenti, robotníci a poľnohospodárski pracovníci.

http://www.naenara.com.kp/